Liberec má titul, stačila remíza s Mostem

LIBEREC

První fotbalová liga zná dvě kola před koncem nového mistra. Fotbalisté Liberce remizovali v sobotním utkání 28. kola s Mostem 1:1 a v tabulce nejvyšší soutěže už je žádný ze soupeřů nedožene. V Liberci tak po čtyřech letech opět propuknou mistrovské oslavy, Slovan si zajistil druhý titul ve své třináctileté prvoligové historii.

Martin Abrahám z Liberce (č. 26) si kryje míč během utkání s Mostem.

Úvodní zápas 28. kola začal oboustranně aktivně, skóre mohli už po pěti minutách hry otevřít domácí, Abrahamovi ale střela v ideální pozici nesedla. O chvíli později měl záložník Slovanu další příležitost, tentokrát se ale netrefil mezi tyče.

Po dvaceti minutách Liberec vykročil k mistrovské definitivě. Pudil vybojoval míč u postranní čáry, průnik do šestnáctky Mostu obstaral Dort a stíněný Blažek zakončil. Úspěšný střelec mohl vedení domácích zvýšit o sedm minut později, na Pudilovu přihrávku ale nedosáhl. Do přestávky věnoval aktivním domácím několik šancí nejistý gólman Mostu Svoboda, Liberec ale možnost ke zvýšení skóre nevyužil.

Aktivní průběh nabídla i druhá část hry. Mostu se podařilo několikrát přelstít domácí obranu, jednobrankový náskok ale jistil brankář Čech. Na druhé straně hořelo po rychlých protiútocích. Dělovka Papouška ale gólmana Mostu jen vystrašila, po Blažkově střele zasáhl na brankové čáře Macek.

Posledních dvacet minut hry domácí fanoušci na tribunách protrpěli. Liberečtí se zatáhli a Most si vypracoval několik slibných šancí. V jedné Siegla vychytal brankář Čech, za pár okamžiků stála mosteckému veteránovi v cestě tyč. Brzezina zase ve stoprocentní pozici přestřelil.

Už se zdálo, že Liberec nájezdům soupeře odolá, těsné vedení ale nevydrželo. V 86. minutě totiž sudí Adámek odpískal penaltu za faul na Siegla, kterou sám kapitán Mostu proměnil. K další změně skóre už ale nedošlo a nad stadiónem Slovanu se mohla naplno rozeznít mistrovská klasika 'We Are the Champions'.

Slovan Liberec - Most 1:1 (1:0)
Branky: 21. Blažek - 89. Siegl z pen. Rozhodčí: Adámek - Lhoták, Hojsík. ŽK: Hamouz, Janů - Gašparík, Novotný. Diváci: 6583.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek (68. Hamouz), Abrahám (73. Hochmeister), Bílek, Pudil (46. Ančic) - Blažek, Dort. Trenér: Lavička.
Most: Svoboda - Škerle, Novotný, Hainault, Zbončák (58. Macek)- Čížek, Procházka, Gašparík (64. Jendruščák) - Mendy, Siegl, Brzezina. Trenér: Ščasný.