Liberec si užívá titul, trenér už myslí na Ligu mistrů

29. dubna 2006 18:11 - LIBEREC

Dvě kola před koncem má nejvyšší česká fotbalová soutěž svého vítěze. Liberec v sobotu získal proti Mostu potřebný bod a už nemůže být na čele tabulky předstižen. Severočeši dotáhli do konce svoji cestu, kterou zahájili vítězstvím nad Spartou v prvním kole. "Snili jsme si krásný sen, který se teď vyplnil," byl po zápase šťastný trenér Liberce Vítězslav Lavička.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Domácího trenéra čeká oslavami nabitý víkend. V sobotu se s Libercem stal českým mistrem, v neděli oslaví 43. narozeniny. "Kluci nějaké akce naplánovali, alespoň části se s realizačním týmem zúčastníme," sliboval Lavička bezprostředně po zápase připojení k oslavám triumfu. "V neděli pak budu mít další oslavu doma v rodinném kruhu," dodal.

Více o utkání Liberec - Most najdete zde.

Hráči dostali dvoudenní volno, takže si bujaré oslavy mohou dovolit. Přestože jejich sezóna ještě není u konce. Liberec čekají dvě závěrečná kola, do kterých nastoupí už s jistotou titulu. "Jak kluky namotivuju, zatím nedokážu říct. Nejdřív spočítáme šrámy a pak uvidíme," nepřemýšlel nad závěrem soutěže Lavička.

Trenér Severočechů si mistrovských radostí užil jako hráč i jako asistent ve Spartě. "Ale jako hlavní trenér je to přeci jen něco intenzivnějšího," uznal Lavička. Navíc v utkání proti Mostu, které vede Zdeněk Ščasný, jenž libereckého kouče k trenéřině přivedl.

Šance existuje vždycky

Právě současný kouč Mostu mohl svému bývalému kolegovi poblahopřát na pozápasové tiskové konferenci. "Liberec potvrdil svoje kvality. My jsme chtěli uhrát bod, který by nám, stejně jako domácím, pomohl," zhodnotil motivaci obou celků před úvodním utkáním 28. kola Ščasný.

Liberec jako mistra ligy čeká předkolo Ligy mistrů. "Šance existuje vždycky. Je to výzva a musíme se pořádně připravit," netají se ambicemi v prestižní soutěži liberecký lodivod. "Máme mladý kádr a snad se nám ho podaří udržet," doufá Vítězslav Lavička.

fly, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: