Rubriky:

FORTUNA:LIGA

S Čechínem znovu v jednom týmu. Rosický má levou nohu větší než pravou

16. ledna 2017 17:56 - Praha

Mám jednu ruku dlouhou...? Kdepak, Tomáš Rosický si známý song od skupiny Buty přebásnil na Mám jednu nohu dlouhou. Ke všem zdravotním patáliím má totiž navrch jednu nevšední anomálii. „Není jednoduché vyrobit pro mě kopačky. Levou nohu mám asi o centimetr větší než pravou,“ usmívá se záložník pražské Sparty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na dálku se znovu sešel v jednom týmu s nedávnými kolegy z Arsenalu, odkud se v létě vrátil do Sparty. Společnost Puma během pondělí v Praze a poté i v Londýně představila kopačky nové generace evoPower Vigor 1. A zatímco v Anglii jsou tváří kampaně Olivier Giroud a Petr Čech, v Česku tato role připadla Tomáši Rosickému.

Pokud jde o kopačky, dlouholetý kapitán české reprezentace musí mít vždy něco extra. „Vyvíjejí se stále nové a nové materiály, já ale potřebuji od výrobce koženou verzi. Mám citlivé nohy, jakoukoliv odchylku pocítím," popisuje zkušený záložník, který se po zranění achilovky chce na startu jara vrátit na hřiště.

Obout ho není jen tak. „Levou nohu mám asi o centimetr větší než pravou, už jsem se tak narodil. Když pak své kopačky rozdám kamarádům, tak si stěžují, že v nich plavou," směje se Rosický.

S jeho výlučností si musí výrobce poradit. „Není to až tak dramatické. Jde o to, že mi třeba musí navrhnout větší výřez u kotníku, ale jde jen o pár milimetrů," vysvětluje zkušený fotbalista.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..