Mladá Boleslav - Trenčín 2:0Jóga jim svědčí, Středočeši zdolali slovenského mistra

Mladá Boleslav

Mrazivé podmínky jim zatím svědčí. A nejspíš jim jde k duhu i jóga, kterou jim nový trenér Martin Svědík pro zpestření do zimní přípravy zařadil. Fotbalisté Mladé Boleslavi ve středečním duelu na svojí umělé trávě porazili slovenského mistra Trenčín 2:0, již o víkendu si při svém vstupu do Tipsport ligy připsali hladkou výhru 4:1 nad Libercem.

Trenér Boleslavi Martin Svědík.

Solidní výsledek. Trenčín je dvojnásobný mistr posledních ročníků slovenské ligy, aktuálně je v její tabulce sedmý. V prvním poločase otevřel skóre M. Vukadinovič, ve druhém výhru proměněnou penaltou pojistil Chramosta.

Mladé Boleslavi se v zimních zápasech zatím daří, i do třetice zvítězila. Nový trenér Martin Svědík zařadil do přípravy některé nové prvky. Třeba jógu pro zvýšení pohyblivosti nebo skákání na malých trampolínách.

„Pro kluky je to zpestření. Jóga je velice dobrá a progresívní metoda. Všichni hráči jsou zkrácení a tohle je vhodný tréninkový doplněk. Rád bych, aby ji měli minimálně jednou týdně i během sezóny," řekl Svědík pro ČTK.

Přípravný fotbalový zápas:
FK Mladá Boleslav - AS Trenčín 2:0 (1:0)
Branky: 26. M. Vukadinovič, 66. z pen. Chramosta.
Mladá Boleslav - I. poločas: Vejmola - Pauschek, Da Silva, Král, Keresteš - Jánoš, Matějovský - Vukadinovič, Kalabiška, Přikryl - Nečas.
II. poločas: Šeda - Křapka, Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Mareš - Vukadinovič (76. Nečas), Valenta, Fabián - Chramosta.Trenér: Svědík.