Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0Favorit Tipsport ligy už je ve finále, Liberec spasil mladý žolík z Plzně

Fotbalisté Mladé Boleslavi zatím dokonale plní roli největšího favorita zimního turnaje. Středočši postoupili po semifinálové výhře 2:0 nad Bohemians Praha 1905 do finále jubilejního 20. ročníku Tipsport ligy. Jejich soupeřem v nedělním finále budou Pardubice, které v souboji druholigových celků porazily 2:1 Poprad. Z přípravných zápasů prvoligových týmů stojí za pozornost výhra Liberce 3:2 nad Ferencvárosem, kterou ve Španělsku zařídil mladík Martin Graiciar.

Jakub Nečas z Boleslavi.

Středočeši využili domácího prostředí. O vítězství Mladé Boleslavi rozhodli v prvním poločase v rozmezí devíti minut Vukadinovič s Fleišmanem. Bolka si tak zahraje o druhý triumf v soutěži, kterou ovládla už v roce 2005. Bohemians 1905 naopak po první prohře v letošním ročníkuTipsport ligy promarnili možnost zaútočit ve finále na třetí titul, kterým by vyrovnali rekord Slavie.

Liberec už je na soustředění ve Španělsku a v prvním utkání s Ferencvárosem Budapešť na začátku druhé půle prohrával 0:2. V 57. minutě ovšem vtrhnul na hřiště sedmnáctiletý útočník Martin Graiciar, čerstvá posila z Plzně. Talentovaný mládežnický reprezentant, který byl na stážích v Arsenalu a Kanonýři ho dál sledují, předvedl parádní představení. Graiciar dvě branky sám vstřelil a navrch vybojoval penaltu, kterou proměnil Egon Vůch. Slovan tak otočil skóre a vyhrál 3:2.

Spokojená s výsledky není Jihlava. Tři dny po porážce s Vlašimí podlehla Vysočina dalšímu druholigovému celku, tentokrát Českým Budějovicím 2:3. Nepomohly jí ani dvě trefy Michaela Rabušice.

Fotbalová Tipsport liga - semifinále:
Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0 (2:0)
Branky: 30. Vukadinovič, 38. Fleišman.
Mladá Boleslav: Diviš (46. Vejmola) - Pauschek (59. Fabián), Da Silva (53. Hůlka), Král, Fleišman (59. Křapka) - Levin (59. Železník), Valenta - Vukadinovič (59. Keresteš), Magera (59. Mareš), Nečas (59. Přikryl) - Chramosta (59. Jánoš). Trenér: Svědík.
Bohemians 1905: Berkovec - Dostál (46. Nitrianský), Švec, Krch, Havel - Hubínek (46. Jindříšek) - Hašek (46. Buchta), Bartek, Jirásek (67. Čížek), Mašek (62. Berger) - Kuchta (66. Blecha). Trenér: Koubek.
Pardubice - Poprad 2:1 (0:0)
Branky: 58. Kayamba, 62. Fousek - 84. Bilas z pen.
Tipsport liga - o umístění:
FK Jablonec - Hradec Králové 3:1 (3:0)
Branky: 7. a 39. Doležal, 21. Zelený - 49. Zorvan.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Masopust, Pernica, Hübschman, Zelený - Kubista, Trávník - Diviš, Mehanovič, Lárusson - Doležal. II. poločas: Valeš - Jankovič, Beneš, Hübschman, Zelený (61. Hanousek) - Jiráček, Pospíšil - Masopust, Považanec, Lárusson - Doležal (61. Mihálik). Trenér: Klucký.
Hradec Králové - I. poločas: Lindr - R. Holeš, Chleboun, Polom, T. Holeš - Schwarz, Janoušek, Vlkanova, Malinský - Šípek, Pázler. II. poločas: Ottmar - Mudra, Nosek, Olivier, Krátký, Trubač, P. Černý, Súkenník, Zorvan - Martan, Žondra. Trenér: Pilný.
Přípravná utkání:
Jihlava - České Budějovice 2:3 (1:2)
Branky: 45. a 47. Rabušic - 11. Kadula, 29. Wermke, 50. Matějka.
Jihlava - I. poločas: Rakovan - Nový, Vedral, Krejčí, Novotný - Hronek, Urblík, Zoubele, Batioja - Rabušic, Dvořák. II. poločas: Hanuš - Fulnek, Vedral, Kryštůfek, Fiala - Záviška, Nový, Batioja, Popovič - Rabušic, Ikaunieks. Trenér: Bílek.
Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:1 (0:1)
Branky: 57. Bezpalec - 40. Čapek.
Dukla: Hruška - Miloševič, Šimůnek, Smejkal (46. Hanousek), Podaný - Bezpalec, Tetour, Bilovský (60. Mustedanagič) - Olayinka, Edmond, Brandner (71. Preisler). Trenér: Hynek.
1. FK Příbram - Varnsdorf 2:0 (2:0)
Branky: 17. a 29. T. Pilík.
Příbram - I. poločas: Hruška - Lupták, Tregler, Jiránek, Divíšek, Bazal, Krameš, Květ, Rezek, T. Pilík, Linhart. II. poločas: Kočí - Ferrara, Kvída, Chaluš, Liščevič, Frizoni, Ježdík, Januška, P. Pilík, Suchan, Kacafírek. Trenér: Tobiáš.
Zbrojovka Brno - Opava 3:1 (1:0)
Branky: 20. Litsingi z pen., 63. Růsek, 88. Zavadil - 64. Mozol.
Brno: Veselý - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Lutonský) - Buchta (46. Sedlák), Krejčí - Litsingi (46. Přichystal), Škoda (70. Rybička), Ashiru (70. Zavadil) - Řezníček (46. Růsek). Trenér: Habanec.
Lokomotiv Plovdiv - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)
Branky: 58. Kamburov - 18. Koné.
Slovácko: Daněk - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič (73. Rezek) - Daníček, Rada (46. Šumulikoski), Havlík (75. Ťok) - Navrátil (63. Biolek), Koné (46. Kubala), Tetteh (63. Šimko). Trenér: Levý.
Slovan Liberec - Ferencváros Budapešť 3:2 (0:1)
Branky: 66. a 80. Graiciar, 79. Vůch z pen. - 41. Moutari, 48. Böde.
Liberec: Hladký - Piško (57. Ekpai), Kúdela, Karafiát, Kerbr - Bartl (60. Micovčák), Machuča (68. Bosančič), Obročník (81. Machuča), Šulc (60. Bartošák) - Baroš, Voltr (57. Graiciar). Trenér: Trpišovský.