Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nenadávejte pomeznímu! Na sále vám jako chirurg může zachránit život

4. února 2017 19:23 - Faro

Chirurg, odborný vysokoškolský asistent, manažer velkého atletického mítinku. Pestrá jsou civilní povolání českých fotbalových rozhodčích, kteří se momentálně na jarní sezónu připravují na soustředění v Portugalsku. V reportáži pro fotbal.cz představují své profese, které mají k fotbalu zdánlivě daleko, asistenti Valter Boček s Jiřím Moláčkem a hlavní sudí Zbyněk Proske.

Příteli chvátej, SOS... Nikoho z fanoušků, kteří jsou zvyklí z ochozů nadávat rozhodčím, zřejmě nenapadne, že jeden z mužů v černém jim kdykoliv může klidně zachránit život.

Asistent Jiří Moláček totiž pracuje jako cévní chirurg ve Fakultní nemocnici v Plzni-Lochotíně. „V chirurgii i ve fotbale je třeba dělat správná a rychlá rozhodnutí, to je společné. Vždy chci být stoprocentně připravený v práci i na fotbale. Ale zatímco ve fotbale se občas nějaká banální chyba přihodit může, v mé profesi to je vyloučeno," zdůrazňuje Moláček.

Další asistent Valter Boček je absolventem ekonomické fakulty Vysoké školy Báňské v Ostravě - oboru Systémové inženýrství a informatika. Jako předseda organizačního výboru velí přípravám Kontinentálního poháru v atletice, který hostí příští rok v září Ostrava.

Hlavní rozhodčí Zbyněk Proske stejně jako Boček vystudoval VŠB v Ostravě a také tamní Technickou univerzitu. Nyní je na ní odborným asistentem a má na starost výuku šesti různých předmětů na Katedře městského inženýrství.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..