Ludogorec - Zlín 2:1Ševci trápili účastníka Ligy mistrů, Klokanům se zranil Berkovec

Hned sedm českých prvoligových týmů zasáhlo v sobotu do přípravných fotbalových zápasů. Za zmínku stojí především duel Zlína, který se v Turecku utkal s účastníkem Ligy mistrů a Ludogorci Razgrad podlehl až gólem z poslední minuty 1:2. Bohemians Praha 1905 ve stejné zemi porazili MTK Budapešť 2:1, výhru však vykoupili nepříjemným zraněním ruky brankáře Berkovce.

Klokani mají obavy o svého brankáře Martina Berkovce.

Bulharský Ludogorec se v létě probil do Ligy mistrů na úkor Plzně. V základní skupině obsadil třetí příčku, takže si ještě zahraje Evropskou ligu proti Kodani. Zlín si v duelu se silným soupeřem vedl zdatně. Díky Diopovi dokonce vedl, favorit otočil skóre až po přestávce a vítězný gól vstřelil v 90. minutě...

O výhře Klokanů nad MTK Budapešť rozhodli Mašek s Bartkem. Bohužel již v první půli se zranil brankář Berkovec. V souboji trefil jeden ze soupeřů gólmana do ruky a ten musel okamžitě ze hřiště. Hned odjel na vyšetření do nemocnice a teprve se ukáže, jaké budou následky tohoto střetu.

V Turecku jsou ještě další týmy. Karviná podlehla lídrovi polské ligy Bialystoku 2:3, oba její góly vstřelil Wágner. Slovácko pak zdolalo Orenburg 3:2, dvakrát se trefil Navrátil.

Hradec Králové v Chorvatsku díky brance Vlkanovy porazil slovinský Koper 1:0. Příbram v Praze zdolala Vyšehrad 4:2 a Jihlava si připsala další porážku s druholigovým soupeřem, tentokrát 1:2 s Varnsdorfem.