Takový návrat jsem nečekal, přiznal slávista Ngadeu

Příbram

Šestadvacetiletý kamerunský defenzívní záložník Michael Ngadeu se stal králem sobotního pozdního večera v Příbrami. Podílel se třemi góly a asistencí na vítězství Slavie 8:1. Na trávník přišel v 51. minutě místo lehce zraněného Milana Škody, a mezi 55. a 79. minutou stihl hattrick. „Nikdy jsem v zápase tři góly nedal,“ přiznal po utkání africký šampión, který v prvním jarním kole chyběl Slavii kvůli kartám.

Fotbalisté Slavie Praha Michael Ngadeu (vlevo) a Simon Deli oslavují gól během utkání v Příbrami.

Čekal jste takový návrat na ligový trávník?

Kdepak, lepší návrat jsem si nemohl ani představit.

Blýskl jste se hattrickem. Kolikátým v kariéře?

Byl můj první. Je to pro mě něco nového. Rozhodně nečekám, že budu dávat tři góly za zápas. Jsem defenzivní hráč, mám hlavně obranné úkoly, ale jen proto, že jsem dal tři góly, určitě to nebudu hodnotit jako můj nejlepší výkon v životě. Mám z hattricku samozřejmě radost.

Dal jste i dva krásné góly. Nejprve hlavou, pak z dálky k tyči a z penalty...

Hlavou jsem už nějaké branky dal. Ten z dálky byl asi zatím nejhezčí. Viděl jsem volný prostor a obstřelil brankáře. Ta penalta v plánu nebyla.

Tak proč jste na ni šel?

Poslali mě spoluhráči, abych dovršil hattrick. Neměl jsem s tím problém.

Zažil jste v kariéře tak vysokou výhru?

Ještě nikdy. Mezi dospělými v soutěžním utkání určitě ne. Tohle skóre je úžasné. Ale takový je prostě fotbal, někdy se to stane. Viděli jsme, že dneska vyhrál Bayern v bundeslize nad Hamburkem 8:0.

Čekáte, že budete muset dát něco v kabině do kasy, nebo další mercedes?

Zatím mi nikdo nic neřekl, jestli budu muset přispět do kasy... A jeden mercedes už mám, ten mi stačí (úsměv).

Všiml jste si kamerunské vlajky v hledišti?

Samozřejmě. Tu měl můj kamarád, který za mnou přijel na pár dní z Německa a chtěl mě vidět v akci.