Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ztráta, ale za titulem se musíme ubírat právě touto cestou, hledá Šilhavý pozitiva

19. března 2017 11:09 - Liberec

Trefovali břevna, tyče, nebo liberecké hráče vrhající se do střel, ale když se třeba před Delim objevila prázdná Dúbravkova brána, míč do ní neprocpal. I proto se musela Slavia spokojit pod Ještědem s remízou, která představuje v tažení za titulem jistou komplikaci. „Ztráta to je, ale když se budeme i nadále prezentovat podobnou hrou a výkony, máme velkou šanci ho získat,“ hledá i na dělbě bodů pozitivum trenér Pražanů Jaroslav Šilhavý.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mít jen trochu štěstí, jako v předchozích domácích utkáních s Plzní či Teplicemi, nemuselo zůstat ani v Liberci u remízy. Zatímco v Edenu vám přišlo naproti, takže jste v posledních minutách pokaždé vítěznou branku dali, do třetice už vám nepřálo.

K výhrám ve zmiňovaných domácích duelech nás neposunulo štěstí, ale tlak, který jsme na soupeře vyvinuli a naše touha po gólu. V Liberci to bylo to samé. Znovu náš nápor, zase střely do tyčí, opět šance, s nimiž jsme ale tentokrát nenaložili dobře. Když Deli netrefí prázdnou bránu, není to o štěstí.

A co třeba o taktice, s níž domácí vyrukovali? Nejprve hra se třemi stopery, po zranění Latky přeskupení zadních řad, po vynuceném střídání Obročníka další změna v liberecké defenzívě...

To na nás rozhodně nemělo žádný vliv. Hráli jsme pořád stejně, změny v liberecké defenzívě a soupeřovo střídání náš výkon neovlivnilo, ba naopak nám pomohlo. Měli jsme utkání rozhodnout hned v první půlhodině, kdy jsme šli do vedení a měli další možnosti, abychom přidali druhý gól. Namísto toho jsme pustili před přestávkou domácí do hry a nabídli jim vyrovnání.

Po změně přišel váš obvyklý tah s nasazením dalších útočníků. Nejdřív přišel Tecl, pak i Mešanovič, chystal se dokonce i Van Buren...

Chtěli jsme přidat druhý gól a vyhrát, proto hra se třemi útočníky. Dokonce i o nasazení Van Burena jsem uvažoval, ale v samém závěru jsem se přece jen rozhodl pro Ščuka jako klasického středního záložníka.

Ani sázka na totální ofenzivu nakonec nepomohla, takže z remízy jste očividně zklamaní.

V boji o titul jsme ztratili, takže zklamání z remízy je logické. Za předvedenou hru a šance, které jsme si vytvořili, jsme si zasloužili víc než bod. Zápas se ale musel líbit a nám ukázal, že pokud se budeme dál ubírat tímto směrem, máme velkou šanci titul získat.

Teď nezbývá, než v nedělní dohrávce fandit Karviné, aby obrala o body Plzeň, jako vás obral Liberec.

Samozřejmě bychom měli radost, kdyby Plzeň také ztratila, ale to na rozdíl od našeho utkání v Liberci neovlivníme. My sami výsledek ovlivnit mohli.

Mohli jste ovlivnit i to, aby si Sýkora a Bořil dávali větší pozor a nevykoledovali si další žlutou karetu. Nestalo se, takže vám budou v příštím kole v derby proti Spartě chybět.

Špatné zprávy, ale nedá se nic dělat. Máme dost široký a kvalitní kádr, abychom si poradili. Zvláště, když Frydrychovo zranění není tak vážné, jak se původně zdálo, takže se od pondělí zase zapojí do přípravy.

zp, Sport.cz

ČT sport Bohemians 1905 - Ml. Boleslav dnes 20:00
20200707T20:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ml. Boleslav
Bohemians 1905 vs. Ml. Boleslav
Bohemians 1905
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..