Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Je úžasné, že má Slavia svůj stadión, ale poslední kolo ligy tu neodehrajeme, mrzí Škodu

18. dubna 2017 10:54

Gólem z penalty do sítě Hradce Králové se slávistický kanonýr Milan Škoda osamostatnil v čele tabulky ligových střelců probíhajícího ročníku, navíc si proti Východočechům připsal dvě asistence. Potěšilo ho, že čínská společnost CEFC koupila i Eden Arenu, takže Slavia v ní bude opravdu doma. „Je to úžasný, že Slavia má svůj stadión. Ale jestli se něco pro nás změní, těžko říct," smál se útočník.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Červenobílí budou dál na hřišti bojovat o titul. Už dopředu také vědí, že o výhodu domácího stadiónu v závěru soutěže přijdou. Na tom se nic nezmění, i když Eden Arenu koupila skupina CEFC.

„Poslední ligové kolo s Brnem budeme hrát na Strahově, protože v Edenu je koncert (den po oficiálním termínu 27. 5., a hned dva skupiny Rammstein - pozn. autora). Může to být rozhodující zápas o titul, z tohoto pohledu to příjemné není. Faktem je, že to víme dopředu a musíme s tím počítat. S koupí stadiónu tenhle fakt ovšem nemá nic společného, vážíme si tohoto kroku majitele," konstatoval po pondělní čtyřgólové výhře nad Hradcem Králové kapitán červenobílých.

Velitel nejlepší ofenzivy

Slavia má s jednapadesáti góly nejlépe střílející ofenzivu v lize. Škoda palebné baterii velí se čtrnácti trefami, jeho „stín" v útoku Mešanovič deseti. Hradec si ale v pondělí mohl odvézt z Edenu mnohem větší „pomlázku," což si Škoda dobře uvědomoval... „Mohli jsme těch gólů dát víc, i já sám jsem si mohl připsat víc gólů i asistencí. Nejdůležitější jsou ale tři body," zdůraznil.

Slavia neustále dohání Plzeň a zůstává za ní o jeden bod. Tyhle dostihy ale Škoda bere bez přehnaného stresu. „Kouknu na to, ale nic to se mnou nedělá, neprožívám to. My se musíme soustředit na to, abychom sami neztratili a budeme doufat, že Plzeň někde klopýtne," pravil nevzrušeně.

Hlavně si totiž užívá toho, kde Slavia v tabulce momentálně je. „Řekli jsme si, že vybojujeme účast v pohárové Evropě, to jsme už splnili. Ale chceme teď víc. Máme možnost získat titul i vyhrát domácí pohár... Za pět let, co jsem ve Slavii, jsem tu zažil i horší časy, kdy jsme prohrávali a měli málo bodů. O to víc si to teď užívám," dodal se spokojeným úsměvem Milan Škoda.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   dnes 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..