Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Dáma s vrtochy. Velké zápasy Sparta zvládá, malé ne. Zmákne teď Příbram?

28. dubna 2017 13:40 - Praha

Získala si pověst vrtošivé dámy. Velké zápasy většinou v sezóně zvládá, pak ale fotbalová Sparta ztrácí tam, kde se to nečeká. Teď má další možnost dokázat, že už je rozumná. Minule v ostře sledovaném duelu porazila mistrovskou Plzeň, tentokrát se vydává k Litavce na hřiště předposlední Příbrami. Zápas 26. ligového kola se hraje v pátek od 20:15, přímý přenos vysílá ČT sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Sport.cz

Podivné manýry. Proti tabulkově slabším soupeřům klidně padnou na dno. A pak se zvednou proti soupeřům nejtěžším. V poháru s Interem Milán či Southamptonem, v derby na Slavii, ve šlágru s Plzní.

Zkrátka sezóna jako na houpačce. Po výbuchu v Jihlavě přišla výhra nad Plzní, první po třech letech.

„Vyhrál jsem pro všechny, kteří zpochybňovali mé metody, nebo vůbec celou trenérskou kariéru," neskrývá kouč Petr Rada, jak moc důležitý i pro něj osobně skalp Viktorie byl.

Je mu však moc dobře jasné, že případná ztráta v Příbrami by cennou výhru absolutně devalvovala.

„Pokaždé hráčům říkáme, aby si dávali pozor na soupeře, který bude horší, než kdyby šli na Plzeň nebo Slavii... S tím před Příbramí pracujeme," ujišťuje Rada.

Ještě na podzim Středočechy trénoval

Čeká ho pikantní zápas, ještě na podzim vedl právě Příbram.

„Teď se dostali na dostřel záchrany. Dali čtyři góly v Jablonci a jsou v laufu. Připravujeme se na těžký zápas. Musíme obstát. Neustálá houpačka nahoru dolů by nebyla dobrá pro klub ani pro mě," uvědomuje si kouč.

Zásadní problém bude v hlavách hráčů. „Nejde jen o Spartu. Viděli jste třeba Bayern, že po vyřazení s Realem neporazí Mohuč. Něco tam je, kdyby postoupili, normálně by je porazili... Nejsem psycholog, ale pokud hraju fotbal profesionálně, nesmím se nikoho bát a mít respekt," zdůrazňuje Rada.

dos, Sport.cz

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   dnes 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..