Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teplice do Evropy? Situace není jednoduchá, ale ani beznadějná, věří kouč Šmejkal

1. května 2017 15:30 - Teplice

Měli na dosah čtvrtou příčku tabulky, ale po 26. kole nejvyšší soutěže se situace fotbalistů Teplic v jejich úsilí o umístění, zaručující evropské poháry změnila směrem k horšímu. Trenér Daniel Šmejkal se na jarní vývoj v lize dívá realisticky. „Není to ideální, ale budeme bojovat až do konce,“ říká teplický kouč po remíze se Slováckem 2:2.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Před týdnem to vypadalo, že můžete reálně pomýšlet na boj o předkolo Evropské ligy. Co říkáte na momentální stav v tabulce?

Předně bych chtěl říci, že po podzimu jsme měli obrovskou ztrátu na páté místo. Nyní jsme už krátkou dobu pátí za Mladou Boleslaví. Z nedávného dvoubodového manka jsme ale nic nesmazali, naopak je tam čtyřbodový rozdíl v náš neprospěch. A kvůli vzájemné bilanci ztrácíme prakticky pět bodů. Není to jednoduchá pozice, ale ani ne úplně beznadějná. Jsou před námi čtyři utkání, do nichž půjdeme naplno. A uvidíme, co zbývající část ligy přinese.

Zápas Teplic se Slováckem nabídl napětí i čtyři góly. Dvakrát jste prohrávali, nakonec z toho vzešla plichta.

Zásadní vliv měl vstup do zápasu. Rychle jsme inkasovali a třicet minut to na nás bylo znát. Postupně jsme se oklepali, dlouho však trvalo, než jsme vyrovnali. A pak jsme zase brzy dostali gól. Dokázali jsme znovu srovnat, ale už ne vyhrát. Takže musím uznat, že se pro nás střetnutí nevyvíjelo dobře.

Je něco, s čím byste mohl být přece jen spokojen?

I když jsme celkově neuspěli, kluci nechali na hřišti všechno. Zároveň oceňuji výkon soupeře, který navázal na svoje předešlé výkony. Někdy to tak chodí, že i přes veškerou snahu zápas výsledkově nevyjde.

Marek Červenka a Jan Vošahlík zasáhli do hry proti Slovácku až v roli střídajících hráčů. Co na jejich adresu?

Myslím, že v předchozích dvou kolech to nebylo z jejich strany úplně ono. Malinko jsme cítili, že by to chtělo od nich trochu víc. Nakonec byli u momentů, které vedly k oběma našim brankám. To je pozitivní jev, ale spíš mě mrzí zranění Jakuba Hory, který byl jedním z tahounů naší ofenzivy.

eš, Sport.cz, Právo

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   dnes 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..