Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Pohled k lavičce mu stačil. Trenér ukazoval palcem dolů, takže Hušbauer věděl, že titul se slavit nebude

21. května 2017 11:48 - Mladá Boleslav

Mrknul k lavičce a bylo mu jasné, že se radují předčasně. Mladou Boleslav sice na jejím hřišti porazili a tři potřebné body získali, k oslavám přesto neměli důvod. „Trenér Šilhavý ukázal palec dolů, takže nám v tu ránu secvaklo, že se čekání na titul odkládá. O týden,“ přiznával Josef Hušbauer, že chvilkovou slávistickou euforii vystřídalo rozčarovaní. Plzeň v souběžně hraném střetnutí v Brně nakonec vyhrála, takže slávistická korunovace se navzdory vítězství odkládala.

 

David Taneček, ČTK

Jediný pohled ke střídačce mu stačil. Její natěšené osazenstvo najednou zmlklo, panující nadšení opadlo, po vytouženém konci zápasu gejzír euforie neexplodoval.

„V poločase jsme věděli, že v Brně gól nepadl," netajil Hušbauer, že Pražané v sobě živili naději, že by mohli z Mladé Boleslavi odjíždět jako mistři.

„Ale nic na oslavu titulu jsme nachystáno neměli," přísahal sedmadvacetiletý záložník, že ani on, ani spoluhráči nechtěli urazit fotbalový osud.

Dobře udělali, protože po dlouhých šesti letech v Mladé Boleslavi vyhráli a titul chviličku skutečně svírali. Opravdu ale jen chviličku, protože gól plzeňského Krmenčíka v nastaveném čase brněnského duelu jim ho zase sebral.

„Podstatné je, že ho máme dál ve svých rukou. Jen na nás bude za týden proti Brnu záležet. Zvládneme to, i když zadarmo ho nedostaneme," uvědomoval si Hušbauer, že posledních devadesát minut tohoto ročníku nebude jednoduchých.

„Ono nebylo jednoduchých ani devadesát minut v Mladé Boleslavi. Dali jsme rychlý gól, což jsme chtěli, zápas jsme měli pod kontrolou, i druhý poločas jsme začali výborně. Druhou branku jsme však navzdory několika příležitostem nepřidali," litoval zmařených šancí. „Domácí pak vyráželi k brejkům, takže výsledek byl otevřený. Zvláště, když i oni pár možností ke skórování měli. Brankář Pavlenka nás ale zase podržel. Uklidnili jsme se až ve chvíli, když vystřídal Mingazov a dal druhý gól. To bylo hrozně důležité," glosoval partii, v níž si slávisté prožili v závěru své nervy.

Tři body nakonec získali, ale euforii z titulu, na který Slavia čeká už osm let, si dopřát nemohli.

Krmenčík je o ni připravil.

Až sobotní duel ve strahovském vyhnanství rozhodne, zda ji zažijí.

„Samo sebou že by bylo lepší hrát v Edenu. Pro lidi určitě," povzdechl si Hušbauer, že se rozhodující bitva odehraje na větrné hoře nad Prahou. Eden je totiž zadaný, koná se tam koncert.

„Od pondělí začneme na Strahově trénovat, abychom si zvykli na kabiny, hřiště i stadión. Věřím, že poslední krok uděláme, tažení dotáhneme do konce a titul oslavíme s našimi fanoušky," natěšeně vykládal Hušbauer, který na titul čeká přece jen kratší dobu, než jeho současní spoluhráči. Se Spartou ho totiž slavil před třemi lety.

zp, Sport.cz

  0:3 Sparta - Slavia 0:3   dohráno
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia
  2:0 Ml.Boleslav - Ostrava 2:0   dohráno
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Jablonec - Olomouc   dnes 18:00
20190923T18:00:00+0200
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..