Policisté hledají aktéry potyčky na zápase Bohemians se Slavií

Pražská policie hledá aktéry brutální potyčky na stadionu Bohemians 1905, která se odehrála 6. května mezi fanoušky domácího týmu a Slavie. Na svém webu zveřejnila video a fotografie z incidentu a prosí veřejnost o spolupráci. Chování některých diváků během derby obou vršovických klubů kriminalisté vyšetřují pro podezření z trestného činu výtržnictví, informoval dnes ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Radost fotbalistů Bohemians po vyrovnání ve vršovickém derby se Slavií, které se hrálo v 27. kole ePojištění ligy. Ilustrační snímek.

V závěru prvního poločasu ligového utkání začala mezi fanoušky na hlavní tribuně potyčka, během níž kromě slovní přestřelky nechyběly facky, pěsti a kopance. "Situace byla natolik dramatická, že rozhodčí musel přerušit zápas, za což byl následně domácí klub i potrestán," dodal.

Policisté mají k dispozici záběry, na nichž je dění na tribuně zachyceno, nicméně dosud se jim nepodařilo ztotožnit všechny účastníky bitky. Nyní se proto obracejí s prosbou na veřejnost. Žádají občany, kteří poznají některého z mladíků na fotografiích a znají jejich totožnost, aby se obrátili na linku 158.

Klub Bohemians 1905 dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 120 000 korun za to, že v zápase se slávisty nezvládl pořadatelskou službu. "Klokani" nezabránili použití pyrotechniky v sektorech domácích i hostujících fanoušků, příznivci Bohemians navíc skandovali hanlivý pokřik "Jude Slavie" a v 41. minutě byl zápas přerušen asi na dvě minuty kvůli zmíněné potyčce. Červenobílí nakonec derby vyhráli 3:1.