Sparta - Kladno 0:0Kladno na úvod ligy uloupilo bod na Spartě

Po dvouměsíční pauze je zpět nejvyšší fotbalová liga. A hned na úvod se zrodilo velké překvapení. Kladno dokázalo uloupit cenný bod na hřišti pražské Sparty, která obranu nováčka soutěže nedokázala zdolat. Trápila se i Mladá Boleslav, která ale dokázala porazit Olomouc 2:1. Zlín prohrál se Slováckem 1:2. První kolo pokračuje v neděli čtyřmi zápasy.

Zápas mezi Spartou a Kladnem přinesl hvelké překvapení. Sparťanští fotbalisté v premiéře nové sezóny zklamali; proti nováčkovi sice měli celý zápas převahu, nastřelili břevno, ale gól vedoucí k vítězství vstřelit nedokázali a zápas skončil bezbrankovou remízou. Hosté tak získali první ligový bod po 36 letech.

Vstup do soutěže se málem nevydařil i druhému celku minulého ročníku. Mladá Boleslav proti Olomouci dlouho prohrávala po úspěšně proměněné penaltě Tomáše Randy z 35. minuty 0:1, ale v závěru dokázala vývoj otočit. Necelých dvacet minut před koncem vyrovnal Radim Holub a v 86. minutě vstřelil vítězný gól MIloš Brezinský.

Zlínskému trenérovi Petru Uličnému se domácí premiéra nevydařila, se Slováckem prohráli jeho svěřenci 1:2. Hosty poslal do vedení už v 10. minutě Pavel Malcharek po přihrávce Ivany. Domácí srovnali krátce po změně stran díky přesné hlavičce zkušeného Jaroslava Švacha. Rozhodnutí padlo v 76. minutě, kdy Lukaštík fauloval v pokutovém území Ivanu a byl vyloučený. Navíc kanonýr Slovácka Milan Ivana následnou penaltu proměnil a zařídil tak vítězství svého celku 2:1.

Úvodní kolo nového ročníku pokračuje v neděli čtyřmi zápasy, v pondělí je na programu dohrávka Ostrava - Slavia, kterou bude od 17:15 vysílat ČT2.

Sparta Praha - SK Kladno 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Košec. ŽK: Homola, Sylvestre, Lukáš - Gross, Kalina. Diváci: 14 805.
Tescoma Zlín - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)
Branky: 48. Švach - 10. Malcharek, 77. Ivana z pen. Rozhodčí: Moudrý - Filípek, Tulinger. ŽK: Lukaštík, Janíček - Görner, Malcharek, Ineman. ČK: 77. Lukaštík. Diváci: 3780.
FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:1 (0:1)
Branky: 72. Holub, 86. Brezinský - 35. Randa z pen. Rozhodčí: Handlíř - Wilczek, Slavík. ŽK: Ševinský, Matějovský, Brezinský - Chmelíček, Hudec. Diváci: 4420.