Budějovice se vrátily do ligy prohrou s mistrem

Návrat do nejvyšší soutěže se fotbalistům Českých Budějovic nevydařil. V nedělním duelu úvodního kola prohrál nováček s mistrem z Liberce 0:2. Úvodní gól zápasu vstřelil v 10. minutě Tomáš Frejlach, v závěru zvýšil po sólu Jan Blažek. V ostatních nedělních zápasech viděli diváci tři remízy. Premiérové kolo se dohrává v pondělí utkáním Ostrava - Slavia.

Jinak přinesla poslední červencová neděle remízové odpoledne. V zahajovacím kole nejvyšší domácí fotbalové soutěže ani jeden ze tří zápasů neskončil jiným výsledkem než dělbou bodů. Jablonec remizoval s Mostem, Příbram s Plzní a Teplice se rozešly bez branek s Brnem. Až večer Liberec zvítězil na hřišti nováčka z Českých Budějovic.

Největší radost ze zisku bodu mají pravděpodobně v Příbrami, která proti Plzni vyrovnala až v samotném závěru zápasu. Západočeši tak stále čekají na premiérové vítězství na hřišti svého nedělního soupeře. Do vedení je poslal už v 7. minutě Radek Pilař, dělbu bodů zařídil minut před koncem Jan Vošahlík.

Utkání jako na houpačce viděli diváci na zrekonstruovaném stadiónu v Jablonci. Domácí prohrávali s Mostem po 175. gólu veterána Horsta Siegla, David Lafata dvěma přesnými zásahy vývoj utkání otočil. O remíze rozhodla trefa Michala Gašparíka z 61. minuty.

Ani jeden gól neviděli diváci na teplických Stínadlech, přestože domácí i Brno několik příležitostí ke skórování měli. Pokaždé ovšem byli na místě brankáři, a tak zápas skončil bezgólovou remízou.

Večer od 20:15 hraje nováček z Českých Budějovic s mistrem z Liberce, zápas můžete sledovat na programu ČT 4. V pondělí se kolo v 17:15 dohrává duelem Ostrava - Slavia.

FK Teplice - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Jech - Jiřík, Hojsík. ŽK: Klein, Verbíř - Švejnoha, Besta. Diváci: 4100.
Marila Příbram - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 89. Vošahlík - 7. Pilař. Rozhodčí: Čecháček - Kordula, Chytil. ŽK: Penner, Sviták - Bednář, Zakopal, Smola. Diváci: 5206.
FK Jablonec 97 - SIAD Most 2:2 (1:1)
Branky: 42. a 51. Lafata - 40. Siegl, 60. Gašparík. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: Laciga - Procházka, Siegl. Diváci: 4215.
Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:2 (0:1)
Branky: 10. Frejlach, 75. Blažek. Rozhodčí: Kocián - Novák, Pelikán. ŽK: Dvořák, Horejš, Skála (Č. Budějovice). Diváci: 5088.