Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Arrivederci, Stramaccioni? Kdepak, jistá výhra a Křetínský v kabině

25. září 2017 14:02 - Praha

Konečně klidný zápas, poprvé v sezóně tři vstřelené góly. Nic lepšího si fotbalová Sparta v rozbouřené situaci přát nemohla. Desetibodové manko na vedoucí Plzeň sice nezmenšila, na porážku v derby ovšem dokázala výhrou 3:0 nad Teplicemi zareagovat. Obešla se i bez služeb Tomáše Rosického, jehož absence by neměla být delšího rázu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letenští ultras v neděli pokročili ve svém bojkotu do další fáze. Nechali kotel zcela prázdný a vyvěsili pod něj jen transparent „Arrivederci, Stramaccioni", kterým vyzývají italského kouče k odchodu.

Jenže tým v rudých dresech předvedl proti Teplicím zřejmě nejlepší partii pod jeho taktovkou.

„Po derby byli všichni zklamaní. Když jste dole, musíte zvednout hlavu a reagovat správným způsobem. Byli jsme velmi kompaktní a nebezpeční, což se mi moc líbilo. Cítil jsem z týmu sílu a byl spokojen s kvalitou směrem do ofenzivy," kvituje Andrea Stramaccioni.

Neuctivý vzkaz kotelníků diváci na ostatních tribunách nepodpořili a celý zápas mužstvu fandili.

Tlak si nechce připouštět

„Soustředím se pouze na přípravu týmu. Samozřejmě chápu, že Sparta není poslední tři roky příliš úspěšná a fanoušci nejsou spokojení. My je ale potřebujeme. Řekl jsem hráčům, aby na hřišti nechali vše a myslím, že to splnili. Dokázali fanouškům, že bojovali za tým," líčí Stramaccioni.

Tlak si zkrátka nechce připouštět.

„Pro nového trenéra z ciziny je těžké hned porozumět českému fotbalu. Vyměnila se celá jedenáctka hráčů, kabina si musí sednout. I když jsou nutné výsledky, tak potřebujeme čas. Když vyhodíte trenéra, budete také potřebovat čas. Pracujeme tak, aby Sparta byla v co nejlepší formě co nejdříve," ujišťuje Stramaccioni.

Křetínský přišel do kabiny

Po duelu s Teplicemi se mu znovu dostalo podpory od majitele klubu.

„V kabině byl i majitel Daniel Křetínský, což bylo pro hráče i celý realizační tým velice důležité. Potřebujeme všichni držet pohromadě. Přítomnost majitele to jen podtrhla."

Ital stále spoléhá i na špílmachra Rosického, který nedělní duel vynechal.

„Tomáš se v týdnu nepřipravoval s týmem. Měl pouze individuální tréninky a dohodli jsme se, že do zápasu nenastoupí. Důležité je, že je pořád s týmem a věříme, že s ním brzy zase začne trénovat," očekává Stramaccioni.

dos, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..