Plzeň - Bohemians 1905 2:1Viktoria po pauze procitla a vyrovnala rekord Sparty. Triumf zařídil bývalý Klokan

42. Mašek 0 : 1
53. Krmenčík 1 : 1
83. Havel 2 : 1

Plzeň

Měli namále, koledovali si. Po prvním poločase fotbalisté Plzně prohrávali doma s Bohemians 1905 0:1 gólem Maška. Po přestávce se však nadechli k velkému náporu a Klokany v duelu 8. kola nakonec porazili 2:1. Nejprve srovnal hlavou Krmenčík, obrat dokonal v závaru Havel, ještě nedávno Klokan. Viktoriáni díky vítězství vyrovnali rekordní vstup Sparty do soutěže z roku 2011, kdy Letenští vyhráli úvodních 9 ligových zápasů.

Zleva Antonín Vaníček z Bohemians a Milan Havel z Viktorie Plzeň.

Tradiční nápor domácích se tentokrát nekonal. Klokani je do něj nepustili, skulinky v jejich obraně defenzivě hledala Viktoria těžko. Hosté dokazovali, že defenzivní fázi mají perfektně zmáknutou. Výjimkou byla situace ze 7. minuty, kdy po průniku Havla zakončoval ze solidní pozice jubilant Řezník. Ránu muže, který nastoupil v lize po 200., stačil jeden z obránců Bohemians 1905 zblokovat.

Následující minuty byly jako přes kopírák. Pražané se pohybovali v deseti za míčem, Západočeši postupným útokem dobývali zelenobílou tvrz. Až po půlhodině zahrozil pohotovým volejem Krmenčík, brankář Fryšták však zasahovat nemusel, míč proletěl metr nad břevnem. Reprezentační útočník to zkoušel za pět minut znovu, opět neúspěšně.

Plzeň byla nakonec za jalovou hru potrestána. V 42. minutě podnikli hosté ojedinělý protiútok, na jehož konci byla hlavička Maška - 0:1. Byl to teprve druhý gól Klokanů v posledních 7 zápasech. A pro viktoriány mohlo být dokonce hůř, kdyby Tetteh před pauzou trefil odkrytou branku.

Kouč Vrba o poločase stáhnul Petrželu s Kolářem, do hry poslal Zemana s Bakošem. Bakoš se hned prezentoval parádním volejem, který Fryšták skvěle vyrazil. Vzápětí hostující gólman podběhl centr, překvapený Řezník hlavičkoval vedle. V 52. minutě nedosáhl na centr Zemana z trestného kopu, Krmenčík hlavou srovnal.

Vzápětí Kopicova rána prosvištěla centimetr vedle tyče. Viktoriáni hosty zamkli, do velkého vápna létal jeden centr za druhým. Obrat mohl dokonat Řezník, proti jeho dorážce vytasil Fryšták reflexivní zákrok. Vytáhl se i po třech ránách Hrošovského v rychlém sledu. Hosté pouze odkopávali míče, které Plzeň sbírala a vydávala se na další zteč.

Tlak opadl kolem 65. minuty, Klokani si mohli po chybě Západočechů v rozehrávce vzít vedení zpátky, nevyřešili však nadějnou brejkovou situaci. Poté domácí podržel Kozáčik, na kterého se hnal úplně sám střídající Kabajev. Strhující partie pokračovala. V 83. minutě ji rozhodl bývalý Klokan Havel, který do Plzně přišel od Botiče v létě.

Fotbalová liga - 9. kolo:
Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:1 (0:1)
Branky: 53. Krmenčík, 83. Havel - 42. Mašek. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Flimmel. ŽK: Havel, Kopic - Nečas, Luts, Kabajev, Dostál. Diváci: 10.712.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hořava (81. Ivanschitz), Hrošovský - Petržela (46. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Hašek ml. - Vaníček, Mašek (53. Nečas), Luts (81. Reiter) - Tetteh (62. Kabajev). Trenér: Hašek st.