Teplice - Slovácko 3:2Teplice třemi góly otočily zápas se Slováckem

68. Fenin 1 : 2
85. Džeko (penalta) 2 : 2
89. Stožický 3 : 2

TEPLICE

Tepličtí fotbalisté slaví první výhru v letošní sezóně. V zápase třetího kola v neděli porazili Slovácko 3:2, když nepříznivě se vyvíjející zápas museli otáčet třemi brankami v závěrečných 22 minutách. Slovácku nebylo nic platné dvoubrankové vedení, které mu dvěma góly zajistil v prvním poločase ligový debutant Kaspřák. Domácí, kteří v neděli navíc neproměnili dvě penalty, díky brankám Fenina, Džeka z pokutového kopu a Stožického z předposlední minuty nakonec strhli vítězství na svoji stranu.

Tepličtí chtěli v duelu proti Slovácku nechat zapomenout na špatný vstup do sezony, v němž během dvou zápasů získali jediný bod, ale i dnes se málem potvrdilo, že na tým z jižní Moravy vůbec zahrát neumějí. Žlutmodří svého soka neporazili v předchozích deseti zápasech a také tentokrát se od začátku proti Slovácku trápili. Možná i proto, že v ofenzivě postrádali nápady distancovaného kapitána Verbíře, jehož místo na levém kraji zálohy zaujal ligový debutant Stožický.

Severočeši se sice tlačili často do zakončení, ale před Drobiszovou brankou byli neškodní. V šesté minutě mířil těsně vedle záložník Doležal, pak hlavičkoval v dobré pozici Kroupa, ale v závaru trefil jen spoluhráče Saboua. Na konci první půlhodiny stáhl v pokutovém území hostující Görner pronikajícího Saboua, ovšem jindy spolehlivý exekutor pokutových kopů Doležal napálil míč jen do rukavic gólmana Drobisze.

Dokonalá produktivita

Slovácko naopak na Stínadlech ukázalo, jak vypadá dokonalá produktivita. Při první vážnější akci deset minut před poločasem Vozábal vysunul Kaspřáka, který s přehledem skóroval podél bezmocného Poštulky. Záložník Slovácka na svůj první ligový zápas bude zřejmě ještě dlouho vzpomínat: o tři minuty později prošel statickou teplickou obranou Róth, jehož přesný pas znovu zužitkoval pohotový Kaspřák.

Dva bleskové zásahy ještě víc nalomily už tak dost vratké sebevědomí domácího celku, který se na vlastním stadionu střelecky neprosadil ani v úvodním zápase s Brnem. Nespokojené teplické diváky ještě víc rozdráždila 50. minuta: sudí Příhoda po střetu útočníka Džeka s brankářem Drobiszem nařídil proti Slovácku druhou penaltu v utkání, ale Jirsák napodobil Doležala a také on nechal vyniknout brankáře Slovácka. Ten měl zřejmě po střetu s Džekem vidět už druhou žlutou kartu.

Až za čtvrt hodiny proměnili domácí trvalou převahu v branku naděje: kouč Mareček poslal na hřiště dva nažhavené útočníky Rilkeho s Feninem a druhý jmenovaný po čtyřech minutách pobytu na hřišti hlavičkou bezchybně využil Krmašův centr z levé strany. Slovácko během druhé půle takřka rezignovalo na útočení a vsadilo na urputné bránění těsného náskoku. O ten hosté mohli přijít dvanáct minut před koncem, ale Fenin namířil svůj chytrý lob těsně nad.

Vyčerpaní hosté nevydrželi

Střídající hráči teplickou hru hodně oživili a vyčerpaní hosté nakonec cenné vítězství, které by bylo už jejich druhým na hřišti soupeře v letošní sezóně, neudrželi. Šest minut před koncem útočníka Džeka stáhl v pokutovém území stoper Šuškavčevič a sám bosenský útočník tentokrát z třetí teplické penalty nezaváhal.

Zápletka dramatického duelu ale ještě zdaleka nebyla rozluštěna. Mohutný teplický nápor vygradoval těsně před koncem: přetížená obrana Slovácka minutu před koncem nechala doputovat míč až k volnému Stožickému a ten zblízka neměl problém překonat Drobisze potřetí a nasměroval tak Teplice k důležité výhře. Domácí hráče tak nakonec do kabin nevyprovázel pískot jako v prvním poločase, ale bouřlivý aplaus.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 3:2 (0:2)
Branky: 68. Fenin, 85. Džeko z pen., 89. Stožický - 35. a 38. Kaspřák. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Slavík. ŽK: Jirsák, Sabou - Drobisz, Kaspřák, Šuškavčevič. Diváci: 3950.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Klein, Hunal, Krmaš - Doležal (64. Rilke), Sabou, Jirsák (64. Fenin), Stožický - Kroupa (90. Valenta), Džeko. Trenér: Mareček.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Šuškavčevič, Rajnoch, Ineman - Kaspřák (70. Honka), Vozábal, Görner (82. Vrba), Róth - Ivana (46. Malcharek), Vrána. Trenér: Plíšek.