Příbram - Kladno 1:0Příbram porazila Kladno a je čtvrtá

55. Šindelář 1 : 0

PŘÍBRAM

Fotbalisté Příbrami porazili v pondělní dohrávce 3. kola Gambrinus ligy nováčka z Kladna 1:0 a posunuli se v tabulce na čtvrté místo. Výhru v nepříliš pohledném utkání domácím zařídil Radek Šindelář přesnou trefou v 55. minutě. Kladno zůstalo na předposlední patnácté příčce a stále čeká na první ligový gól.

Pondělní dohrávka přilákala do příbramských ochozů přes tři tisícovky diváků, kteří se ale v prvním poločase povětšinou jen nudili. Jedinou zajímavou akci viděli po půl hodině, kdy po rohu Otepky střílel pohotově Lesák. Vytáhl se brankář Kladna Bičík.

Kladno mohlo jít do vedení v úvodu druhého poločasu, technická střela Kaliny skončila těsně vedle. A domácí nevyužitou příležitost potrestali. V 55. minutě předvedla Příbram rychlou akci na jeden dotyk, míč se přes Lesáka a Pennera dostal k Radku Šindelářovi a ten střelou z 20 metrů otevřel skóre.

Oba týmy se snažily se skóre něco udělat, ale akce většinou končily nepřesným zakončením. Příbram si premiérové vítězství v sezóně pohlídala a posunula se v tabulce na čtvrté místo, o které se dělí s Jabloncem. Kladno zůstalo předposlední patnácté.

V nastavném čase byl po druhé žluté kartě za zdržování vyloučený René Formánek. Kladno v příštím kole přivítá v neděli Zlín, Příbram hraje v sobotu na Spartě.

Marila Příbram - SK Kladno 1:0 (0:0)
Branka: 55. Šindelář. Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Pelikán. ŽK: Formánek, Polodna, Sviták - Palša. ČK: 90+3. Formánek. Diváci: 3222.
Příbram: Pařízek - Lesák, Mácha, Formánek, Penner - Klesa (89. Navrátil), Sviták, Otepka, Šindelář - Polodna (70. Vošahlík), Pilík (79. Kaplan). Trenér: Tobiáš.
Kladno: Bičík - Gross (79. Galbavý), Killar, Palša, Strnad - Kalina, Šimůnek, Šelicha, Michal (58. Čáp) - Cigánek - Kousal (64. Veleba). Trenér: Koubek.