Jarolím zaplatí za urážku rozhodčího 50 000 korun

Trenér pražské Slavie Karel Jarolím musí za vulgární výrok na adresu rozhodčího o přestávce nedělního ligového duelu v Brně zaplatit pokutu 50.000 korun. Na svém zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS).

Karel Jarolím neskončil na tribuně poprvé.

Jarolím sledoval celý druhý poločas z tribuny, kam jej po přestávkové kontroverzi vykázal rozhodčí Paták. Trenér Pražanů po prohře 0:1 na tiskové konferenci uvedl, že se na sudího rozčílil kvůli tomu, že jediná branka utkání padla po údajném faulu na slávistu Latku.

Disciplinární komise ČMFS dnes také zastavila řízení s obráncem Slavie Markem Suchým, kterého Paták dvacet minut před koncem vyloučil po druhé žluté kartě za údajný faul na Reného Wagnera. Komise usoudila, že v případě Suchého k žádnému disciplinárnímu provinění nedošlo a nebude tedy za červenou kartu potrestán, naopak na zasedání příští čtvrtek si pozvala brněnského útočníka Wagnera.

Komise řešila i vypjatý závěr nedělního druholigového utkání mezi Bohemians 1905 a Vítkovicemi, v jehož závěru byli vyloučení dva fotbalisté ostravského mužstva. Marek Živný si za strčení do Karla Rady dva zápasy nezahraje, Tomáš Hejdušek dostal za vyloučení po druhé žluté kartě na jedno utkání podmínku.