Veterán Siegl vystřelil Mostu remízu 2:2 v Teplicích

Ani změny v sestavě, ani příchod zkušeného gólmana Martina Vaniaka nepomohly fotbalistům Mostu k prvnímu vítězství v novém ročníku Gambrinus ligy. Most přesto v pondělní dohrávce v Teplicích vybojoval bod za remízu 2:2. Hosté inkasovali už po pětadvaceti sekundách z kopačky Dorta, zvyšoval Stožický. Po snížení Procházky vyrovnal v závěru střídající veterán Siegl.

Teplický kouč Mareček postrádal prvního gólmana Tomáše Poštulku, kterého trápí zánět loketního kloubu. Šanci tak dostal Patrik Kolář. Trenér Mostu Zdeněk Ščasný řádně zamíchal po nevydařeném startu sezóny sestavou, nechal sedět zkušené veterány Jiřího Novotného a Horsta Siegla, stejně jako kapitána Tomáše Pilaře. V brance dostala příležitost nová posila z řeckého Panionisu Atény Martin Vaniak.

Už po pětadvaceti sekundách vzaly plány na probuzení za své. Po rychlé akci se k jednoduché dorážce dostal Filip Dort, který do Teplic přišel před dvěma týdny na roční hostování z mistrovského Liberce. Šikovný útočník mohl po čtvrthodině zvýšit, střelu z jeho kopačky zastavil až břevno Vaniakovy branky.

Domácí byli na severočeské derby lépe nabuzení, aktivně napadali a vytvářeli si šance. Most se snažil problémy na pravé straně obrany vyřešit rychlým střídáním, už ve 23. minutě vystřídal Macka Jendruščák. Přesto měly Teplice další šanci, Benáta skvěle vychytal Vaniak, stejně jako v závěru prvního poločasu domácího kapitána Verbíře. Most měl v první půli jedinou šanci, Pešír si v klíčovém okamžiku příliš předkopl míč.

Most znovu zaspal

Most zaspal i úvod druhého poločasu, když po další z chyb obrany umožnil Vlastimilu Stožickému dorazit střelu Benáta a pohodlně zvýšit. Přitom chvilku předtím mohl vyrovnat Gašparík.

Zdeněk Ščasný se pokusil zvrátit průběh utkání střídáním, do hry poslal teprve osmnáctiletého Brazilce Andreie da Silvu. Ten do Mostu přišel v týdnu z Blšan. Změny se hostům vyplatily, po několika minutách se po dobře kopnutém rohu prosadil hlavou Jan Procházka.

Navíc deset minut před koncem přišel do hry veterán Horst Siegl a po několik okamžicích potvrdil svoji pověst kanonýra. Po centru střelce první branky Procházky si skvěle naskočil a 176. ligovým gólem vyrovnal.

FK Teplice - FK SIAD Most 2:2 (1:0)
Branky: 1. Dort, 48. Stožický - 68. Procházka, 83. Siegl. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Goňa. ŽK: Hunal, Benát - Pešír, Procházka, Zbončák. Diváci: 3920.
Teplice: Kolář - Doležal, Klein, Hunal, Krmaš - Verbíř (90. Rilke), Sabou, Benát (80. Valenta), Stožický - Džeko (82. Fenin), Dort. Trenér: Mareček.
Most: Vaniak - Procházka, Hainault, Pikl, Zbončák - Macek (23. Jendruščák), Prášil (64. da Silva), Škoda (80. Siegl), Gašparík - Pešír, Brzezina. Trenér: Ščasný.