Plzeň - Sokolov 6:0Posila udeřila dvakrát! Viktoria před odletem do Španělska hladce porazila Horváthův tým

Fotbalisté Viktorie Plzeň už se pomalu připravují na odlet na první španělské soustředění do Marbelly. Ještě doma se ale představili fanouškům v utkání s Baníkem Sokolov, který trénuje plzeňská legenda Pavel Horváth. Lídr první ligy podle očekávání hladce zvítězil 6:0. Dvakrát skóroval útočník Chorý, zimní posila z Olomouce.

Plzeňský záložník Kopic se šklebí po zahozené šanci v utkání Evropské ligy s FCSB.

Třetí tým prvoligové tabulky Olomouc odehrála hned dva zápasy proti třetiligovým soupeřům. Nejprve Sigma deklasovala Prostějov 5:0 a Hlučín pak dokonce 7:0. Podobně hladce 6:1 zvítězilo Brno na hřišti rovněž třetiligového Vyškova.

Mladá Boleslav měla s dalším třetiligovým týmem Zápami větší práci a o výhře 2:0 rozhodla až po přestávce. Za středočeský celek nastoupil útočník Jakub Šašinka, který přišel z Ostravy na dvoutýdenní zkoušku. Jeho bratr Ondřej přispěl jednou trefou k vítězství Baníku 3:0 nad slovenským ligovým Trenčínem. Karviná remizovala s polským Górnikem Zabrze 2:2.

Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - Baník Sokolov 6:0 (2:0)
Branky: 58. a 74. Chorý, 12. Kolář, 33. Kopic, 54. Bakoš z pen., 70. Ivanschitz.
Plzeň - I. poločas: Sváček - Řezník, Hubník, Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Pilař - Krmenčík.
II. poločas: Šiman - Havel, Živulič, Piroch, Kovařík - Čermák, Ivanschitz - Petržela, Bakoš, Zeman - Chorý. Trenér: Vrba.
V Turecku: 1. FC Slovácko - Teuta Drač (Alb.) 1:0 (0:0)
Branka: 80. Navrátil.
Slovácko - I. poločas: Daněk - Juroška, Tkáč, Břečka, Reinberk - Sadílek, Daníček, Kohút - Havlík, Kubala, Petr.
II. poločas: Trmal - Vasiljev, Hofmann, Šimko, Divíšek - Hellebrand, Šumulikoski, Machalík - Navrátil, Zajíc, Rezek. Trenér: Kordula.
Dukla Praha - Oberlausitz Neugersdorf 2:0 (2:0)
Branky: 42. Brandner, 44. Holenda.
Dukla - I. poločas: Hruška - Douděra, Ostojič, Bezpalec, Podaný - Miloševič, Bilovský, Doumbia - Schranz, Holenda, Brandner.
II. poločas: Rada - Kušnír, Holek, Neca, Preisler - Tetour, Kozel, Koval - Koreš, Djuranovič, Holík. Trenér: Hynek.
Jakubčovice nad Odrou: Baník Ostrava - Trenčín 3:0 (2:0)
Branky: 8. Sus, 26. Breda, 70. Šašinka.
Ostrava - I. poločas: Šustr - Breda, Psyché, Šindelář, Sus - Hrubý - Fillo, Jirásek, Diop, Granečný - Baroš.
II. poločas: Budinský - Pazdera, Psyché, Azackij, Granečný - Hlinka - Mičola, Poznar, De Azevedo, Hrubý - Šašinka. Trenér: Kučera.
FK Mladá Boleslav - Zápy 2:0 (0:0)
Branky: 63. Klobása, 75. Jánoš.
Ml. Boleslav - I. poločas: Šeda - Souček, Klíma, Král, Mareš - Hubínek - Přikryl, Kateřiňák, Valenta, Novák - Šašinka.
II. poločas: Vejmola - Křapka, Klíma, Král, Fabián - Jánoš - Ladra, Kateřiňák (78. Komárek), Valenta (71. Kühnel) - Klobása, Šašinka (61. Komličenko). Trenér: Uhrin ml.
MFK Karviná - Górnik Zabrze 2:2 (2:2)
Branky: 9. Šisler, 38. Budínský - 12. a 43. Angulo.
Karviná - I. poločas: Le Giang - Čolič, Košťál, Janečka, Eismann - Šisler, Mravec - Lingr, Budínský, Štepanovský - Wágner.
II. poločas: Pastornický - Štěrba, Dreksa, Hošek, Letič - Mravec (64. Smrž), Weber - Moravec, Panák, Štepanovský (71. Pavelka) - Wágner (64. Řapek). Trenér: Mucha.
Vyškov - Zbrojovka Brno 1:6 (1:3)
Branky Brna: 1. a 15. z pen. Pilík, 48. a 61. Kratochvíl, 42. Pavlík, 73. Koné.
Brno - I. poločas: Floder - Buchta, Pavlík, Jovanovič, O. Vintr (20. Ashiru) - Polák - Přichystal, Pilík, Růsek, Lutonský - Zikl.
II. poločas: Floder - Sukup, Kijanskas, Kryštůfek, Vraštil - Sedlák - Ashiru, Krejčí, Kratochvíl, Juhar - Koné. Trenér: Pivarník.
Sigma Olomouc - Prostějov 5:0 (4:0)
Branky: 22. a 43. Moulis, 36. a 40. Řezníček, 86. Yunis.
Olomouc: Gröger - Surzyn, Jemelka, Polom (46. Kotouč), Vepřek (62. Zlatohlávek) - Moulis, Manzia (62. Zifčák), Kalvach, Texl, Falta - Řezníček (69. Yunis).
Sigma Olomouc - Hlučín 7:0 (5:0)
Branky: 26. a 42. Yunis, 4. Hála, 12. Zlatohlávek, 34. Zahradníček, 79. Plšek, 85. Zmrzlý.
Olomouc: Reichl - Sladký, Kotouč (33. Neuer), Radakovič, Sláma - Zifčák (33. Plšek), Houska, Zlatohlávek (33. Zahradníček), Zmrzlý, Hála - Yunis (46. Vašíček). Trenér: Jílek.
Rakousko: Rapid Vídeň - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 76. Mujakič – 34. z pen. Mehanovič.
Zlín: Dostál (46. Zlámal) – Bartošák, Gajič, Hnaníček (46. Janíček), Matejov (55. Holík), Jiráček, Hronek, Holzer (75. Štípek), Mehanovič, Dzafič (46. Ekpai), Vyhnal (75. Slaměna).