Mladá Boleslav dál vede, noví trenéři začali vítězně

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v šestém ligovém kole v Příbrami 2:1 a udrželi si vedení v tabulce. Obhájce titulu z Liberce zůstává po výhře 1:0 v Uherském Hradišti druhý jen horším skóre. Úspěšně začali své angažmá dva noví trenéři. Sparta pod taktovkou Michala Bílka porazila v sobotu Zlín 2:0 a radoval se i Stanislav Levý, který v Plzni Bílka nahradil. Jeho svěřenci zdolali poslední Olomouc také 2:0.

DEFAULT TITLE

V Příbrami padly všechny tři branky v poslední čtvrthodině. Na gól mladoboleslavského obránce Paláta dokázal ještě střídající Kaplan odpovědět, ale poslední slovo měl tři minuty před koncem Pecka. Fotbalista, který měl v minulém kole rozhodující podíl na výhře nad Spartou, tak zařídil ligovému lídrovi tři body i tentokrát.

Liberecký brankář Marek Čech prodloužil svou neprůstřelnost už na šest zápasů. Čisté konto si nepokazil ani v Uherském Hradišti a jeho spoluhráč Jan Blažek vstřelil vítězný gól už dvě minuty po svém příchodu na hřiště. Liberec vyhrál 1:0 a dál šlape na paty Mladé Boleslavi.

Michal Bílek, který v reprezentační přestávce na Letné vystřídal Stanislava Grigu, měl šťastnou ruku, když po bezbrankovém poločase zápasu se Zlínem poslal na trávník místo Juna Libora Doška. Vytáhlý útočník se mu za důvěru odměnil dvěma trefami a svůj ligový účet zaokrouhlil na padesát branek.

Slavii generálka na Tottenham nevyšla

Most i bez Siegla, který v týdnu ukončil hráčskou kariéru, aby se mohl věnovat trenérské práci ve Spartě, oslavil první vítězství v této sezóně. Slavia v generálce na Pohár UEFA s Tottenhamem propadla, zahodila i několik vyložených šancí a Jendruščák s Pilařem jí připravili porážku 0:2, po níž klesla až na osmé místo.

Také fotbalisté Kladna se dočkali prvního vítězství v lize. Nad Českými Budějovicemi dnes vyhráli 2:1 a obě branky přitom dali v poslední desetiminutovce, kdy už hráli v deseti bez vyloučeného Veleby. Hosté bez Karla Poborského, který onemocněl boreliózou, vedli zásluhou Volešáka, ale Kociáň vyrovnal a Litevec Radzinevičius jen čtyři dny po svém příchodu z Liberce proměnil penaltu ve svůj první gól v české lize.

Petržela znovu bez bodu

Otočit nepříznivý vývoj dokázal i Jablonec. Doma se mu v této sezóně vůbec nedaří a i zápas s Teplicemi nezačal pro svěřence trenéra Petra Rady dobře. Už ve třetí minutě proměnil teplický Dort penaltu, nařízenou za Kordulův faul na Benáta. Po změně stran ale nejprve Fukal oslavil svůj návrat na Střelnici po sedmi letech gólem a pak Zábojník přidal další.

Plzeň, poprvé pod Levého taktovkou, porazila Olomouc 2:0 díky dvěma penaltám Jana Rezka a přikovala ji na poslední místo tabulky. Olomoucký trenér Vlastimil Petržela se za druhý pokutový kop na rozhodčího Adama hodně zlobil, ale stejně tak nemohl být spokojen s útočnou aktivitou svého týmu, který za celý zápas netrefil branku. Hosté dohrávali bez vyloučeného Flachbarta, jemuž se tak návrat z Ruska příliš nevydařil.