Liberec - Most 3:0Papoušek sestřelil Most a posadil Liberec do čela ligy

45. Papoušek 1 : 0
69. Papoušek 2 : 0
86. Pospěch 3 : 0

LIBEREC

Fotbalisté Slovanu Liberec pokračovali i v nedělním duelu 7. ligového kola proti Mostu ve vydařených podzimních výkonech. Obhájce titulu porazil v severočeském derby svého soupeře 3:0; dvě branky vstřelil Petr Papoušek, třetí přidal v závěru Zbyněk Pospěch.

Liberec tak vyhrál šest ze sedmi ligových zápasů a nejméně do pondělního večera se probojoval do čela tabulky. Navíc brankář Marek Čech stále drží čisté konto.

Liberecký kouč Vítězslav Lavička šetřil v náročném programu několik hráčů, ale jejich náhradníci je dokázali zastoupit. V úvodu však chvíli trvalo, než se hráči na trávníku sehráli, a tak měli hosté i první větší šanci utkání. V 9. minutě se dva metry před trestným územím opřel do míče tvrdě Škoda a mířil přesně k tyči, jenže brankář Čech své spoluhráče skvěle podržel a střelu vyrazil.

S přibývajícím časem se Liberec dostal do obvyklého rytmu a svými akcemi po obou stranách hřiště začal hosty dostávat pod tlak. Také Slovan ale svou první šanci nevyužil, protože po Ančicově centru nastřelil Blažek břevno.

Krátce poté připravil Blažka o velkou šanci sporný verdikt asistenta rozhodčího, který odmával ofsajd, ale nakonec do přestávky odcházel Liberec přece jen spokojenější. V první minutě nastaveného času totiž Papoušek vyslal na Vaniakovu branku skákavou střelu, kterou ke smůle hostujícího gólmana tečoval stoper Pikl.

Po pauze hosté vyvinuli více agresivity a důrazu, ovšem k velkým šancím jim chyběl moment překvapení. Jendruščák sice už ve 48. minutě hlavičkoval těsně vedle, ale domácí zápas kontrolovali. Svoji ofenzivu zvedl Slovan znovu až po hodině hry a v rozpětí několika vteřin zůstalo jednobrankové vedení pouze díky brankářovi Vaniakovi. Jenže v 69. minutě dali hostující zadáci až příliš prostoru domácímu střelci první branky Papouškovi a jeho dělovka z pětadvaceti metrů napnula síť za mosteckým gólmanem.

Hosté se nevzdali, střídáním chtěli průběh hry změnit, ale nepodařilo se jim ani domácí branku ohrozit. Liberec dohrával zápas ve velké pohodě a čtyři minuty před koncem střídající Pospěch propálil Vaniaka potřetí.

Slovan Liberec - SIAD Most 3:0 (1:0)
Branky: 45+1. a 69. Papoušek, 86. Pospěch. Rozhodčí: Jára - Filípek, Pokorný. ŽK: Zbončák, Prášil, Procházka (všichni Most). Diváci: 5428.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek, Hodúr (78. Hochmeister), Bílek, Ančic (80. Pudil) - Holenda (74. Pospěch), Blažek. Trenér: Lavička.
Most: Vaniak - Procházka, Pikl, Hainault, Zbončák (76. Brzezina) - Prášil, Škoda, Pilař (76. Schut), Gašparík - Jendruščák (85. Macek), Pešír. Trenér: Ščasný.