Došek v nastavení zachránil Spartě remízu v Teplicích

PRAHA-tv

Fotbalisté Teplic remizovali v pondělní dohrávce 7. kola Gambrinus ligy s pražskou Spartou 1:1. Domácí vedli od 28. minuty po gólu Martina Kleina, v nastavení vyrovnal Libor Došek. Nejistá je tak nadále pozice domácího trenéra Marečka, o jehož odvolání se v uplynulých dnech spekulovalo.

Libor Došek v zápase s Teplicemi.

Tepličtí se museli obejít bez řízného stopera Tomáše Hunala, který se v týdnu zranil. Naopak v sestavě hostí nechyběly dvě nové posily - Pavel Horváth a Jan Rezek. A byl to právě ex-plzeňský útočník, který mohl být hned v první minutě autorem úvodní branky.

Gólman Teplic Tomáš Poštulka, který před zápasem dostal pamětní odznak za 100 vychytaných nul v nejvyšší soutěži, váhal s odkopem a nakonec Rezka trefil. Míč velkým obloukem směřoval do domácí branky, skončil ale těsně nad břevnem. Navíc Teplice vzápětí přišly o stopera Krmaše, který si po hlavičkovém souboji s dlouhánem Doškem zlomil obě ruce a musel střídat.

Na Spartě bylo znát, že jí úspěch v pohárovém utkání ve Skotsku zvedl sebevědomí a od úvodních minut byla aktivnější. Spolehlivou obranou Teplic ale nedokázali hosté projít do vyložené brankové pozice. Na domácím celku byl cítit útlum z neúspěšného startu soutěže.

Ve 27. minutě ovšem centroval z levé strany prudce Džeko a před Verbířem odvrátil katastrofu Kadlec. Z následného rohu však nechala obrana hostí hlavičkovat bývalého hráče Sparty Martina Kleina, který první střelou na Blažkovu branku otevřel skóre.

Došek v zakončení zklamal

Klein byl klíčovým mužem i po přestávce. Nejprve v roli zakončovatele zklamal Došek a domácí stoper pak zblokoval dorážku Koláře. Vše sledoval z tribuny reprezentační trenér Karel Brückner, který viděl i akci Fenina, který se přes Kadlece a Řepku proháčkoval do zakončení, Blažek skvěle zachránil.

Na druhé straně znovu chyboval Poštulka, Pospěch přihrál Rezkovi, ale nedávná posila Sparty nastřelila jen břevno teplické branky. Domácí přišli pro zranění i o kapitána Verbíře, který si poranil třísla a hřiště opustil na nosítkách. Emoce plály a na trávníku se jiskřilo. Teplice šetřily čas poleháváním na trávníku, Sparta místo útočení rozmělňovala své síly v soubojích a strkanicích se soupeřem.

V 87. minutě mohla Sparta vyrovnat, Matušovič trefil jen na brankové čáře stojícího Kaufmanna. Tlak hostí přinesl ovoce v nastavení. Po centru Horvátha hlavičkou vyrovnal Libor Došek a znovu tak zachránil Spartu. Při premiéře trenéra Bílka proti Zlínu Došek také vstřelil důležitý gól.

FK Teplice - Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky: 28. Klein - 90+1. Došek. Rozhodčí: Královec - Chytil, Pelikán. ŽK: Kaufman, Sabou, Poštulka - Rezek, Řepka, Matušovič. Diváci: 7060.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Krmaš (7. Rilke, 90+2. Kroupa), Klein, Valenta - Verbíř (68. Štohanzl), Sabou, Dort, Stožický - Fenin, Džeko. Trenér: Mareček.
Sparta: Blažek - Pospěch (90+2. Zabavník), Homola, Řepka, Kadlec - Sylvestre (46. Šimák), Sivok, Horváth, Kolář - Rezek (69. Matušovič), Došek. Trenér: Bílek.