Brno - Most 1:1Brno ztratilo doma poprvé body, Most veze remízu

32. Zelenka 1 : 0
39. Gašparík 1 : 1

BRNO

Fotbalisté Brna ztratili v domácím prostředí poprvé v letošní sezóně body po nedělní remíze 1:1 s Mostem a znovu potvrdili, že zápolí s produktivitou. Jedinou jejich branku vstřelil ve 32. minutě Zelenka, Most vyrovnal o sedm minut později po trefě Gašparíka.

Pouze na lavičce náhradníků zůstala brněnská posila Wagner, trenér Mazura dal v útoku přednost Pacandovi se Zelenkou. Brňané se ale dlouho nemohli dostat do tempa; Most dokonale vyztužil zadní řady, na hrotu zůstal osamocený Pešír. Právě tento hráč se postaral už ve 12. minutě o první přesnou střelu, kterou brankář Lejsal stačil vyrazit pouze před nabíhajícího Gašparíka, jenž poslal míč do sítě. Kvůli ofsajdu rozhodčí Moudrý ale branku neuznal.

Dost pasivně hrající domácí tým se dostal k vážnější šanci v 18. minutě, kdy po Chlupově přihrávce Pacanda netrefil přesně míč a minul branku. Zaváhání Pacanda napravil ve 32. minutě, kdy se při přebírání míče na levé straně prudce zastavil, zatímco do něj narazil obránce Procházka a zůstal po střetu ležet na trávníku. Pacanda pak svůj únik zakončil od brankové čáry zpětnou přihrávkou Zelenkovi, jenž při svém 301. ligovém startu prostřelil brankáře Vaniaka.

Ščasný neudržel nervy

Hostující trenér Ščasný neudržel po obdržené brance nervy a po protestech musel zbytek zápasu sledovat z tribuny. Most ale nespoléhal pouze na bránění: ve 39. minutě se brněnská obrana rozestoupila před Gašparíkem, který potvrdil podzimní formu a pohotově své sólo zakončil vyrovnávací brankou. Těsně před poločasem vyzkoušel brankáře Lejsala dobře umístěnou střelou Schut a z protiútoku stejně úspěšně vynikl gólman Vaniak po Pacandově ráně.

Po změně stran se Brňané trápili. Jejich kombinační souhra postrádala nápaditost, iniciativou hýřil spíše Most. Po hodině hry se pokusil trenér Mazura oživit neproduktivní výkon: do obrany zařadil mladíčka Mazucha a ze zadních řad se posunul do zálohy Pavlík místo Chlupa.

Po této změně domácí fotbalisté srovnali krok. V poslední čtvrthodině získali výraznou převahu - Pacanda mířil vedle, Trousilovu hlavičku i Wagnerovu střelu však pozorný Vaniak chytil. V poslední minutě měl naopak blízko k plnému zisku Most, protože Procházkova střela z trestného kopu jen těsně minula branku.

1. FC Brno - FK SIAD Most 1:1 (1:1)
Branky: 32. Zelenka - 39. Gašparík. Rozhodčí: Moudrý - Wilczek, Slavík. ŽK: Švejnoha, Mazuch - Škoda, Prášil, Gašparík. Diváci: 4121.
Brno: Lejsal - Švejhoha, Trousil, Pavlík, Siegl - Partyš (80. Besta), Polách, Chlup (60. Mazuch), Střeštík - Pacanda, Zelenka (74. Wagner). Trenér: Mazura.
Most: Vaniak - Prášil, Hainault, Procházka, Zbončák - Jendruščák (72. Mendy), Škoda, Pilař, Schut (83. Suchý), Gašparík (90. Brezina) - Pešír. Trenér: Ščasný.