Derby branku nepřineslo, Slavia je znovu čtvrtá

Tomáš FlieglSport.cz

Fotbalisté pražské Slavie remizovali v očekávaném pondělním derby se Spartou 0:0 a vrátili se na čtvrtou příčku tabulky. Zápas nesplnil očekávání, domácí měli před pěknou návštěvou mírnou převahu. Slavia hrála od 69. minuty bez vyloučeného Hubáčka, v nastavení ji zachránil po hlavičce Doška gólman Kozáčik.

Pavel Horváth mezi slávisty Hubáčkem (vlevo) a Švecem.

Trenér Bílek do útoku k Doškovi vysunul Šimáka, za distancovaného Řepku hrál na stoperu Sivok. V sestavě Slavie hrála posila Aleš Urbánek.

První šanci derby měla Slavia, Vlčkovi včas skočil pod nohy gólman Blažek. Z protiútoku zbytečně kličkoval Kolář a o míč v souboji s Latkou přišel. Ve 13. minutě se po rohu dostal do šance Homola poté, co domácí signalizovali ofsajd a přestali hrát. Stoper Sparty netrefil míč podle svých představ a Kozáčik zasahovat nemusel.

Fotbal on-line na Sport.cz:
Gambrinus liga:Slavia vs. Sparta

Další šanci Sparty měl po faulu Vlčka Došek. Centrující Horváth zakroutil míč až do branky, Kozáčik míč neudržel v rukavicích, ale dorážející Došek při pokusu o akrobatickou střelu fauloval. O tři minuty později si pěkně vyměnila míč útočná vozba Slavie, střelu Fořta po pasu Vlčka zblokovala obrana Sparty na roh.

Oba týmy měly několik šancí, vyloženou si ale ani jeden tým nevypracoval. Před koncem poločasu musel odstoupit zraněný Sivok, jehož nahradil Zabavník.

Švento pálil vedle

Po přestávce zahájila lépe Slavie, ale z převahy nedokázala vytěžit vedoucí branku. Hlavičku Fořta chytil Blažek, za okamžik Švento místo přihrávky na volného Fořta střílel vedle. Na hřišti se nic extra zajímavého nedělo, tak se fanoušci bavili sami. Ti sparťanští vytrhávali sedačky strahovského stadiónu, slávističtí své soupeře vytrvale hanili.

Zajímavosti zápasu přidala 69. minuta, kdy Hubáček sestřelil unikajícího Zabavníka a německý rozhodčí Weiner okamžitě vytáhl červenou kartu. Trenér Sparty Michal Bílek okamžitě poslal do hry ofenzivního Matušoviče a po chvíli dalšího útočníka Rezka. Slávistický lodivod Karel Jarolím stáhl útočníka Fořta. Toho nahradil Janda.

Rozhodnout mohl tři minuty před koncem Sylvestre, v dobré pozici jeho střelu zblokovala obrana Slavie na roh. Gól měl v nastavení na hlavě Došek, Slavii skvělým zákrokem zachránil Kozáčik. Po remíze Sparta zůstala třetí, Slavii stačil bod k návratu na čtvrtou příčku.

Slavia Praha - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Weiner - Voss, Bornhorst (všichni Něm.). ŽK: Jarolím, Hubáček, Latka, Suchý - Šimák, Došek. ČK: 70. Hubáček. Diváci: 14373.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Hubáček - Urbánek, Švec, L. Jarolím, Švento - Vlček (88. Gaúcho), Fořt (74. Janda). Trenér: K. Jarolím.
Sparta: Blažek - Pospěch, Homola, Sivok (40. Zabavník), Kadlec - Kisel (74. Matušovič), Horváth, Sylvestre, Kolář - Šimák (80. Rezek) - Došek. Trenér: Bílek.