Franěk podle komise rozhodčích upřel Dukle penaltu

Hlavní sudí Pavel Franěk podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR chyboval v pátečním utkání první ligy mezi Duklou Praha a Sigmou Olomouc. V osmé minutě měl nařídit ve prospěch domácích penaltu za držení útočníka Dukly Ivana Schranze, kterého se dopustil David Houska mimo souboj o míč. Olomouc na Julisce zvítězila 3:2 díky hattricku Jakuba Řezníčka.

Rozhodčí Pavel Franěk.

V této sezóně měla komise výhrady k Fraňkovu výkonu již potřetí. V září mu vyčetla, že v utkání Mladé Boleslavi s Plzní nevyloučil Nikolaje Komličenka. Domácí útočník v 78. minutě loktem zasáhl do obličeje Davida Limberského, který musel kvůli zlomenině jařmového oblouku na operaci. Podle komise šlo o surovou hru s použitím nepřiměřené síly, za což měla následovat rovnou červená karta.

V únorovém duelu mezi Bohemians Praha 1905 a Brnem potrestal Franěk nesprávného hráče. Po druhé žluté kartě vyloučil domácího Siima Lutse, přestože faulu se dopustil Josef Jindřišek.

Případné postihy vůči rozhodčím komise nezveřejňuje.