Brno mělo proti Slovácku kopat penaltu, gól Karviné se Slavií neměl platit

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR odhalila ve víkendových zápasech 24. kola první ligy tři chyby sudích. V utkání mezi Slováckem a Brnem chyboval hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když ve 33. minutě neodpískal pokutový kop pro hosty za faul na Konstantina Bazeljuka. Slovácko po gólu ve druhé půli vyhrálo 1:0 a Brno kleslo na poslední místo tabulky.

Nůžky Ondřeje Sukupa z Brna při utkání se Slováckem. Ilustrační snímek.

Chyby se dopustil také v utkání Slavie s Karvinou asistent Martin Wilczek, který v 87. minutě nesignalizoval těsný ofsajd Tomáše Wágnera. Karvinský útočník toho využil a snížil na konečných 2:3 pro Slavii.

V duelu Ostravy s Bohemians Praha 1905 chyboval asistent Stanislav Pochylý. Ve 45. minutě nepostřehl, že se střela domácího Roberta Hrubého odrazila od břevna za brankovou čáru a teprve pak míč vyskočil ven. Baník i tak vyhrál 2:0.