Zlín - Teplice 1:4Teplice vyhrály potřetí za sebou, Zlínu daly čtyři góly

72. Dort 1 : 2
85. Doležal 1 : 3
90. Kroupa 1 : 4

ZLÍN

Fotbalisté Teplic zvítězili v desátém kole první ligy na hřišti Zlína 4:1 a potřetí za sebou se radovali z tříbodového zisku. Domácí Tescoma sice po první půli vedla, ale Severočeši zlepšeným výkonem po přestávce rozhodli o vysokém vítězství.

DEFAULT TITLE

Hned v první minutě se dostal od obrovské příležitosti hostující útočník Džeko, jehož střela se ale pouze otřela o levou tyčku Zlámalovy brány. Po nahrávce Stožického se objevil zcela sám ve zlínské šestnáctce Fenin, jenže domácí obránci stihli jeho pokus na poslední chvíli zblokovat. Severočeši působili fotbalovějším dojmem a po rychlých kombinacích se dostávali před Zlámala. Po jedné z akcí odcentroval Dort, ale Džeko ani Jirsák na centrovaný balon nedosáhli.

Zlínští zahrozili vážněji až v 27. minutě, Červenka poslal za teplickou obranu Šmahaje, který sice přehodil gólmana Poštulku, ale vracející se stoper Lukáš před brankovou čárou míč odkopl. Druhá šance Tescomy už skončila gólem. Červenka uvolnil opět Šmahaje, který mu místo střely nahrávku vracel před bránu a Sabou nešťastně usměrnil míč do vlastní sítě.

Po změně stran hosté zvýšili úsilí a brzy se dočkali odměny. Po rohu Jirsáka se opřel do balonu Džeko, na jehož dělovku Zlámal nedosáhl. Bosenský útočník byl vůbec prvním hráčem Teplic, který v nejvyšší soutěži dokázal skórovat na zlínském stadionu.

V 71. minutě hosté z protiútoku udeřili podruhé, když na centrovaný míč vyskočil nepříliš vysoký Dort a hlavou zavěsil. Zlínský kouč Uličný vsadil na risk a stáhl hru na tři obránce. Ani tato změna ale domácím k úspěchu nepomohla. Naopak v pohodě hrající fotbalisté Teplic přidali ještě dvě branky. O obě trefy se postarali střídající hráči, nejprve parádní akci zakončil Doležal a po třech minutách na trávníku se prosadil i Kroupa, jenž uzavřel gólový účet utkání.

FC Tescoma Zlín - FK Teplice 1:4 (1:0)
Branky: 36. vlastní Sabou - 53. Džeko, 71. Dort, 85. Doležal, 90. Kroupa. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Červenka - Lukáš, Sabou. Diváci: 1810.
Zlín: Zlámal - Vidlička, Zbožínek, Janíček, Jelínek - Zapletal (77. Činčala), Farbák, Červenka (75. Opiela), Lukaštík (62. Bielik) - Kraus, Šmahaj. Trenér: Uličný.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Lukáš, Hunal, Valenta - Stožický, Sabou, Dort (90. Benát), Jirsák (87. Kroupa) - Džeko, Fenin (65. Doležal). Trenér: Mareček.