Liberec prohrál v Příbrami, ligu vede Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi využili zaváhání Liberce a po desátém kole se probojovali do čela první ligy. Boleslavský tým porazil České Budějovice 4:2, zatímco liberecký Slovan utrpěl v Příbrami první porážku v sezóně a ztrácí dva body. V Boleslavi se dočkali hned čtyř branek, když se na straně domácích dvakrát trefil Pecka a jediné branky Budějovic zařídil Volešák.

DEFAULT TITLE

Liberec prohrál vůbec první zápas v letošní sezóně na hřišti Příbrami, kde nedokázal vstřelit jedinou branku. A to i přesto, že v poslední půlhodině hráli Severočeši se třemi útočníky. Domácí gólman Pařízek si ale se všemi šancemi poradil a Příbrami nakonec k výhře stačila branka Polodny z 38. minuty.

Jediná branka padla také v Kladně, bohužel pro místní fanoušky však v souboji s pražskou Slavií do domácí sítě. Domácí sice hráli proti papírovému favoritovi nebojácně, ale o výsledku rozhodla akce na začátku druhého poločasu. Po rohovém kopu neudržel domácí gólman slabou střelu Fořta a Vlček se dokázal včas orientovat, aby míč protlačil do sítě.

Dva Piklovy góly v rozmezí necelých dvou minut zajistily fotbalistům Mostu vítězství nad posledním celkem tabulky ze Slovácka. "Soupeře jsme nepustili do žádné vyložené šance a vyplatila se nám trpělivost. Hráči zvládli zápas výborným způsobem," těšil se z výsledku mostecký kouč Zdeněk Ščasný.