Teplice - Brno 1:4Brno vyhrálo v Teplicích a udrželo naději na záchranu

69. Bazeljuk 0 : 3
84. Krejčí 0 : 4
86. Vaněček 1 : 4

Teplice

Fotbalisté Brna zvítězili v 28. kole první ligy v Teplicích vysoko 4:1 a udrželi naději na záchranu. Zbrojovka zvítězila poprvé po devíti zápasech a předchozích pěti porážkách a z posledního místa tabulky ztrácí už jen čtyři body na nesestupové příčky. Hostům zajistili triumf brankami Antonín Růsek, Rafael Acosta, Konstantin Bazeljuk a Ladislav Krejčí, v závěru snížil David Vaněček. Teplice doma prohrály podruhé za sebou a jsou osmé.

Hráči Brna se radují v Teplicích z gólu, zleva vpředu Jan Polák, Miloš Kratochvíl a Milan Lutonský.

Několik úvodních minut patřilo Teplicím, ale brzy se osmělilo Brno, které jedině výhra udržela v boji o záchranu. Nejprve se ještě unikající Růsek marně dožadoval faulu ze strany Ljevakoviče, v osmnácté minutě však už devatenáctiletý útočník oslavil svůj premiérový gól v lize. Po centru od Kryštůfka hlavičkou k bližší tyči překonal brankáře Grigara.

Domácí mohli rychle odpovědět, ale Hora po kombinaci mířil z první těsně vedle. Dvě teplické šance pak zastavil ofsajd. Naopak v 39. minutě málem Zbrojovka zvýšila. Růskův centr se snažil odvrátit Krob a trefil břevno vlastní branky.

Pojistku přidalo Brno až pět minut po přestávce. Po centru Lutonského z voleje napřáhl Acosta a přízemní střelu z voleje uklidil přesně k zadní tyči. V tu chvíli ještě zesílil pískot domácích příznivců, který vyprovázel Teplice do kabin už v poločase. V 63. minutě mohl snížit střídající Trubač, jenže sám před Melichárkem balon do sítě neprotlačil.

O šest minut později teplická defenziva korunovala svůj žalostný výkon. Rozehrávku gólmana Grigara zachytil Acosta, udělal mu kličku a našel na malém vápně střídajícího Bazeljuka, který poslal míč do prázdné branky.

Domácí byli zcela rozloženi a v 84. minutě inkasovali počtvrté. Z dálky se povedenou střelou prosadil Krejčí a i on si připsal první trefu v ligové kariéře. Až v 86. minutě se prosadili i domácí díky střídajícímu Vaněčkovi.

Brno dalo jako tým s nejhorší ofenzivou ligy za předešlých 27 kol jen 16 branek, dnes se však trefilo hned čtyřikrát. Zbrojovka potvrdila, že na Teplice umí, bodovala tam popáté za sebou.

28. kolo první fotbalové ligy
FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:4 (0:1)
Branky: 86. Vaněček - 18. Růsek, 50. Acosta, 69. Bazeljuk, 84. Krejčí. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Poživil. ŽK: Žitný, Soungole, Jeřábek - Lutonský, Kratochvíl, Sukup. Diváci: 3011.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Soungole, Kučera - Hora, Žitný (70. Šimeček), Rezek (56. Trubač) - Červenka (46. Vaněček). Trenér: Šmejkal.
Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský - Růsek (68. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.