Slovácko - Sparta 0:1Trápení Sparty se Slováckem ukončil až Kolář

75. Kolář 0 : 1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Třikrát po sobě Sparta prohrála v lize na novém uherskohradišťském stadiónu s domácími 0:2. Prokletí se jí proti slaboučkému Slovácku podařilo v pondělí zlomit a snížila bodovou ztrátu na vedoucí duo. O vítězství Pražanů rozhodl ale až šestnáct minut před koncem střídající Daniel Kolář.

Domácí Vrána si vypálil na Blažka po dvaceti sekundách hry, ale to bylo ze strany Slovácka na dlouho vše. Blíž ke gólu měla Sparta, zejména po centru Matušoviče, který jen učísl vlasy skákajícímu Junovi a později sám bombou z dálky protáhl Drobisze. Domácí se brzy vrátili do hry a k vidění byl dvacet minut solidní ligový fotbal, jemuž však chybělo přesné zakončení pohledných akcí. Když už se k němu dostal Rezek, Drobisz opět skvěle vyrazil na roh.

Kvalita hry však šla s přibývajícími minutami dolů. Domácí byli neškodní, pokusy o proniknutí obranou hostí jim v pohodě likvidoval Řepka. Sparťané zase nebyli schopní cokoliv na zadáky domácích vymyslet. Středová řada prakticky hrála bez tragického Šimáka, útok bez zmateně pobíhajícího Rezka.

První ránu druhé půle vyslal domácí Ivana, ale opět minul branku. K vidění pak byla oboustranná nemohoucnost, která vyvrcholila minelami Šimáka s Řepkou. Jediným fotbalovým momentem byl Horváthův oblouček, který Drobisz vytěsnil nad břevno. Na druhé straně Ivana vyzkoušel z dvaceti metrů pozornost Blažka.

Hosté pak sevřeli soupeře a po blesková akci a centru Matušoviče poslal Kolář z blízka míč volejem do sítě. Domácí pokus o tlak vyrovnání nepřinesl, naopak Horváth mohl pojistit výhru hostí, ale netrefil branku.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 74. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Handlíř, Kubáň. ŽK: Görner, Ivana, Lysoněk, Kaspřák - Matušovič, Řepka, Zabavník, Lustrinelli. Diváci: 6505.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šimáček, Šuškavčevič, Lysoněk - Ivana, Vozábal, Bernardi, Görner (64. Kúdela), Róth (87. Mareš) - Vrána (71. Malcharek). Trenér: Plíšek.
Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Šimák (63. Kolář), Hušek, Horváth, Matušovič - Rezek (46. Došek), Jun (72. Lustrinelli). Trenér: Bílek.