Žižkov vyhrál v Olomouci a vede o čtyři body

Fotbalisté Viktorie Žižkov zvítězili v pondělní dohrávce 14. kola druhé ligy v Olomouci nad místním B-týmem Sigmy 3:1 a vedou tabulku o čtyři body před tandemem Jihlava, HFK Olomouc. Pražané si tříbodový zisk zajistili až dvěma brankami v nastaveném čase.

První šanci měl domácí Vojtěch Schulmeister, ale z úhlu trefil jen brankáře Bartalského. V 9. minutě rozehrávali hosté první rohový kop a Vojtěch Schulmeister u bližší tyče odvracel míč tak nešťastně, že trefil levý horní roh vlastní branky.

Hostující tým pak napadal rozehrávku Sigmy už na své útočné polovině. Domácí se přesto dokázali před branku Bartalského dostat, ale žádné příležitosti si nevytvořili. Až v 30. minutě pronikl do šestnáctky Rýdel, Šťastný ho fauloval a z nařízené penalty vyrovnal Řehák.

V dobré pozici pak Vojtěch Schulmeister trefil z otočky jen náruč Bartalského. Krátce před přestávkou mířil Hudec po centru Kopeckého hlavou k tyči, ale žižkovský brankář vyškrábl míč na roh.

Procházka oživil hru

V druhém poločase oživil hru Pražanů příchod záložníka Procházky, naopak v domácím mužstvu musel odstoupit Rýdel a spoluhráčům citelně chyběl. Hosté byli aktivnější a měli i několik šancí: neobsazený Demjan mířil z hranice šestnáctky těsně vedle, Grznár protáhl brankáře Černého bombou z dálky a olomoucký gólman si poradil i s nebezpečnou Kušnírovou střelou. Na druhé straně zahrozili jen domácí Hudec po rohu a Kaščák ránou z 18 metrů.

Remízové utkání nakonec pro sebe rozhodli hosté. V první minutě nastavení se po olomoucké ruce z přímého kopu z dobrých 35 metrů trefil přesnou střelou do pravého dolního rohu Kučera. V třetí nastavené minutě pak ztratil míč Kaščák a Kalod přidal třetí gól Žižkova.

Olomouc B - Žižkov 1:3 (1:1)
Branky: 30. Řehák z pen. - 9. vlastní V. Schulmeister, 90+1. Kučera, 90+3. Kalod. Rozhodčí: Drábek - Pospíšil, Tacina. ŽK: Řehák, Hudec, J. Barcal - Šťastný, Kalod. Diváci: 383.
Olomouc: Černý - Kopecký, Komárek, Hudec, J. Barcal - J. Schulmeister, Rýdel (46. Kobylík, 74. Lička), Kaščák, Řehák (64. Šalamoun) - Hořava, V. Schulmeister. Trenér: Balcárek.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Šťastný, Grznár - Kušnír (90+2. Eismann), Labant, Gula (46. Procházka), Stracený - Kalod, Demjan. Trenér: Skalba.