Slavia porazila Baník a vede ligu

Fotbalisté Slavie Praha se dostali na první místo ligové tabulky. V nedělním utkání 17. kola porazili Necidovou brankou v nastaveném čase ostravský Baník 2:1 a v čele mají náskok jednoho bodu před Libercem a Spartou, která zakončí podzim pondělním zápasem v Kladně.

DEFAULT TITLE

Liberec se na Spartu bodově dotáhl po domácím vítězství nad Českými Budějovicemi. Severočeši po pěti utkáních konečně zvítězili, výhru 2:0 zařídili stopeři Košťál se Zápotočným.

Olomoučtí fotbalisté završili ligový podzim vítězstvím 3:1 nad Mladou Boleslaví a od příchodu trenéra Vlastimila Petržely drží domácí neporazitelnost, kterou natáhli na šest utkání. Bez klíčových hráčů Kuliče, Matějovského nebo Pecky hosté na svého soupeře neměli, chvíli se vzmohli jen po Sedláčkově snížení, ale víc na Hané neukázali.

Fotbalisté Mostu uzavřeli letošní rok výhrou 3:1 nad Jabloncem a znovu se vzdálili sestupovým příčkám. O své zasloužené výhře rozhodli v severočeském derby už před přestávkou, dvoubrankové vedení pak dokázali udržet i přes trvalou jabloneckou snahu zápas ještě zdramatizovat.

Brněnští fotbalisté nad Teplicemi sice dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit s remízou 2:2. Brňané v dramatickém utkání vstřelili první branku v 65. minutě Střeštíkem, ale Teplice odpověděli brankou Benáta. Severočeši dokázali zareagovat i na trefu domácího Kuncla z 82. minuty, když jim tři minuty před koncem zařídil remízu exbrněnský útočník Kroupa. Tři ze čtyř branek vstřelili střídající hráči.