Rubriky:

Fotbal

Klinsmann prý nakonec povede fotbalisty USA

6. prosince 2006 10:31 - LOS ANGELES

Novým trenérem fotbalistů Spojených států bude zřejmě přece jen Jürgen Klinsmann. Podle televizní stanice Foxsports by německý kouč mohl být jmenován do funkce během dvou týdnů.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

S odvoláním na anonymní zdroj stanice uvedla, že Klinsmann stále jedná s předsedou americké federace Sunilem Gulatim. Ten chtěl najít náhradu za Bruce Arenu do konce listopadu, ale zatím neuspěl, i když Klinsmanna oslovil už v říjnu. Americkou reprezentaci čeká první zápas po mistrovství světa až 20. ledna, kdy nastoupí v Carsonu proti Dánsku.

Podle Foxsports vázla dosavadní jednání s Klinsmannem především na dvou bodech. Jedním byly úzké vazby německého internacionála na firmu Adidas, které se nezamlouvaly sponzorovi amerických fotbalistů Nike. Klinsmann už prý souhlasil, že se s německou společností rozejde. Dalším ožehavým bodem byl jeho požadavek na absolutní volnost při řízení národního mužstva.

Arena opustil tým USA po osmi letech kvůli neúspěchu na šampionátu v Německu, kde Američané nepostoupili ze skupiny, v níž prohráli i s českými fotbalisty.

Klinsmann, jenž na turnaji dovedl k bronzovým medailím pořadatelskou zemi, byl od začátku považován za hlavního kandidáta na uvolněný post. Bývalý vynikající útočník, který získal světový titul v roce 1990, má za manželku Američanku a žije v Kalifornii. Když jednání s ním dlouho nevedla k úspěšnému konci, začalo se mluvit o možném příchodu Argentince Josého Pekermana.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool