Rubriky:

Fotbal

Klinsmann prý nakonec povede fotbalisty USA

6. prosince 2006 10:31 - LOS ANGELES

Novým trenérem fotbalistů Spojených států bude zřejmě přece jen Jürgen Klinsmann. Podle televizní stanice Foxsports by německý kouč mohl být jmenován do funkce během dvou týdnů.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

S odvoláním na anonymní zdroj stanice uvedla, že Klinsmann stále jedná s předsedou americké federace Sunilem Gulatim. Ten chtěl najít náhradu za Bruce Arenu do konce listopadu, ale zatím neuspěl, i když Klinsmanna oslovil už v říjnu. Americkou reprezentaci čeká první zápas po mistrovství světa až 20. ledna, kdy nastoupí v Carsonu proti Dánsku.

Podle Foxsports vázla dosavadní jednání s Klinsmannem především na dvou bodech. Jedním byly úzké vazby německého internacionála na firmu Adidas, které se nezamlouvaly sponzorovi amerických fotbalistů Nike. Klinsmann už prý souhlasil, že se s německou společností rozejde. Dalším ožehavým bodem byl jeho požadavek na absolutní volnost při řízení národního mužstva.

Arena opustil tým USA po osmi letech kvůli neúspěchu na šampionátu v Německu, kde Američané nepostoupili ze skupiny, v níž prohráli i s českými fotbalisty.

Klinsmann, jenž na turnaji dovedl k bronzovým medailím pořadatelskou zemi, byl od začátku považován za hlavního kandidáta na uvolněný post. Bývalý vynikající útočník, který získal světový titul v roce 1990, má za manželku Američanku a žije v Kalifornii. Když jednání s ním dlouho nevedla k úspěšnému konci, začalo se mluvit o možném příchodu Argentince Josého Pekermana.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
Dnes 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
Serie A
Dnes 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Dnes 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Dnes 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Dnes 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Dnes 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Dnes 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Dnes 10. kolo Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone 1:1
Dnes 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
zítra 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese