Rubriky:

Fotbal

Předseda fotbalového svazu se bude dál volit postaru

20. prosince 2006 18:38 - PRAHA

Fotbalový svaz nebude měnit systém volby předsedy ČMFS, a tak i v roce 2009 může dojít k patové situaci, která jmenování nového šéfa provázela v loňském roce. Výkonný výbor ve středu na svém zasedání rozhodl, že princip volby zůstane zachován a nejbližší valná hromada ČMFS 3. února v tomto bodu stanovy nezměnění.

 

Vladislav Prouza

V současném systému musí kandidát ke zvolení získat nadpoloviční většinu hlasů v české i moravské komoře. Vloni preferovala každá skupina jiného adepta a nakonec se musely uskutečnit celkem tři volební valné hromady, než zvítězil Pavel Mokrý.

"Výkonný výbor se dnes přiklonil k názoru, že volební systém zůstane stejný. Znovu se tím vystavujeme nebezpečí patových situací, ale v tuto chvíli není vůle to změnit," řekl na tiskové konferenci po zasedání výboru Mokrý.

Česká strana podle něj chce, aby po dvou neúspěšných pokusech byl předseda zvolen ve třetím kole většinou všech hlasů. To ale odmítá moravská strana, která je v menšině a navrhuje zvolit předsedu procentuálním poměrem hlasů, což je zase nepřípustné pro českou komoru.

"Chápu obě strany. Pokud ale budou dvě komory, tak se vždy dá očekávat problém, ale jen v oblasti volby předsedy," doplnil Mokrý. Padl i návrh, aby se po čtyřletých volebních obdobích reprezentanti jednotlivých komor v předsednictví střídali, diskutuje se i o variantě třetí komory z ligových klubů. "Na to všichni kývají, ale jen do doby, než se začne diskutovat o tom, že dvě komory přehlasují třetí," dodal generální sekretář ČMFS Petr Fousek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: