Rubriky:

Fotbal

Blatter se omluvil Italům za to, že jim nepředal pohár

8. ledna 2007 16:55 - ŘÍM

Prezident mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter se v pondělí veřejně omluvil italským fotbalistům za to, že jim po finále mistrovství světa nepředal pohár určený šampiónům. Bál se prý, že ceremonii znehodnotí pískot domácích německých fanoušků, kteří měli k některým Blatterovým předchozím krokům výhrady.

Místo logické volby Blattera tak předával pohár Italům nečekaně prezident UEFA Lennart Johansson, což brali novopečení šampióni jako urážku. FIFA tehdy oficiálně oznámila, že Blatter se ceremonie nezúčastnil, protože zastřešující organizace finalistů Itálie a Francie je UEFA. Média nicméně spekulovala, že Blatter chtěl tímto způsobem nepřímo vyjádřit svůj názor na korupční aféru v Itálii.

"Historie ukáže, že byla chyba, že prezident FIFA nepředal mistrům světa jejich trofej. Už jsem se za to omluvil italským představitelům bezprostředně po finále," řekl dnes Blatter novinářům v Římě, kde předal Gianluigimu Buffonovi cenu pro nejlepšího gólmana roku 2006.

Vrcholný švýcarský funkcionář uvedl, že rozhodnutí o jeho neúčasti při závěrečném ceremoniálu padlo už před zahájením finále, které nakonec ve prospěch Italů rozhodl penaltový rozstřel. "Chtěl jsem se vyhnout nepříjemné situaci, protože Němci by při každé zmínce o FIFA pískali," řekl Blatter. Totéž se totiž stalo při slavnostním zahájení MS. "Všechno ostatní jsou spekulace," dodala hlava světového fotbalu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal