Rubriky:

Fotbal

Sparta bude chybět v semifinále Víkendu šampionů

13. ledna 2007 21:48 - PRAHA

Fotbalisté Sparty Praha napodobili konkurenční Slavii a do nedělních semifinálových zápasů halového turnaje Víkend šampionů se neprobojovali. Místo toho čeká největšího papírového favorita turnaje jen zápas o páté místo proti Debrecínu. Vítězem skupiny B se stal Ružomberok, druhým postupujícím Mladá Boleslav, která na závěr prvního hracího dne porazila Spartu vysoko 7:2.

 

Sport.cz

Sparta i bez lehce zraněných Horvátha, Doška a Řepky sice vstoupila do turnaje velmi dobře a nad Plockem se ujala rychle vedení 2:0, ale polský tým vedený Josefem Csaplárem dokázal ještě před pauzou vyrovnat a v druhém poločase se soustředil na udržení remízy. Ta pro ně byla šťastná, protože pražský klub nastřelil dvě tyče.

Fotbalisté byli překvapeni tvrdostí soubojů. "V Německu jsem podobné turnaje hrál často, ale takto prestižně se tam hala nebere. Některé zákroky byly fakt tvrdé," podivoval se záložník Jan Šimák.

Proti Ružomberku trenér Michal Bílek nechal odpočívat některé opory včetně Šimáka a na hře se to projevilo: Sparta prohrávala už 0:3 a 2:5, ale nakonec její nejlepší hráči Zabavník se Sylvestrem vydřeli remízu, kterou zachránil pražský tým v poslední minutě. Sparťané proto byli postaveni před podmínku, že pokud chtějí postoupit, musejí porazit Mladou Boleslav.

Bílek: Nelze z toho nic usuzovat

Jenže zápas skončil přesně naopak. Středočeši měli ve svém středu více hráčů, jimž hra na malém prostoru vyhovuje, především pak bývalého futsalového reprezentanta Abraháma a Kuliče, který se postavil proti budoucím spoluhráčům a vstřelil jim dokonce i gól. Jeho přestup do Sparty by mohl být dotažen už v neděli. "Pořád jsem zaměstnán v Mladé Boleslavi, Spartu jsem nemohl šetřit," usmíval se Kulič spokojeně po utkání.

Sparťané ale prohru také tragicky nebrali. "Jde o začátek přípravy, je to show pro lidi a je dobře, že se dnes bavili," prohlásil brankář Jaromír Blažek a podobně mluvil trenér Bílek. "Dnes jsme v podstatě začali pořádně s míčem, nelze z toho nic usuzovat. Já před takovým turnajem měl hlavně přání, ať se hráči nezraní," uvedl letenský kouč.

Ružomberok byl suverénní

Nečekaně dobře se předvedl Ružomberok, který ve skupině neprohrál a suverénně vyhrál skupinu, přestože těsně před startem přišel o nejlepšího kanonýra Nezmara, který přestoupil přímo na turnaji do Liberce. Trenér František Komňacký naordinoval svému týmu rychlou kombinační hru, která slavila úspěch.

Zcela nejhůře se předvedla Wisla Plock, kterou koučoval Josef Csaplár. Lumír Sedláček a Tomáše Došek sice bojovali srdnatě, ale jejich spoluhráči toho v Praze moc nepředvedli a rozdají si to v neděli se svými někdejšími spoluhráči ze Slavie o 7. místo.

Výsledky - skupina B:
Sparta - Plock 2:2 (2:2)
Branky: 6. Jeslínek, 9. Šimák - 11. Kujawka, 15. Peszko. Rozhodčí: Jílek, Královec.
Mladá Boleslav - Ružomberok 4:5 (2:3)
Branky: 10. Kysela, 14. Kulič, 24. Abrahám, 28. Pecka - 16. a 27. Rák, 9. Davidovič, 20. Tomko, 23. Babnič. Rozhodčí: Matějek, Kovařík.
Ružomberok - Sparta 5:5 (3:1)
Branky: 8. a 25. Babnič, 5. Tomko, 10. Ďubek, 26. Hajdúch - 23. a 27. Zabavník, 14. Hušek, 26. Jeslínek, 30. Sylvestre. Rozhodčí: Jílek, Královec.
Mladá Boleslav - Plock 5:3 (5:2)
Branky: 2. Ordoš, 3. Poláček, 4. Kysela, 10. Nečas, 14. T. Sedláček - 12. Došek, 15. Jurč, 28. L. Sedláček. Rozhodčí: Matějek, Kovařík.
Wisla Plock - Ružomberok 2:4 (2:1)
Branky: 6. Gevorgjan, 14. Peszko - 8. Rák, 21. Zofčák, 22. Babnič, 27. Laurinc. Rozhodčí: Jílek, Královec.
Sparta - Mladá Boleslav 2:7 (1:3)
Branky: 7. Šimák, 28. Jun - 14. a 24. Pecka, 2. Kulič, 15. Holub, 17. Nečas, 27. Abrahám, 28. Ordoš. Rozhodčí: Jílek, Královec.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal