Brankář Sňozík vstřelil branku, Kulič rovnou tři

První středeční přípravný zápas mezi fotbalisty Sparty Praha a Bohemians 1905 skončil remízou 2:2. V tréninkovém středisku na pražském Strahově vedl prvoligový lídr nad druholigovým soupeřem už o dvě branky, ale neproměnil další stoprocentní šance a v chladném počasí nakonec o výhru přišel. Vyrovnávací gól vstřelil z penalty brankář Sňozík. V duhém vzájemném utkání si hattrick připsal nový muž v dresu Sparty Marek Kulič.

Brankář Bohemians 1905 Radek Sňozík

Trenér Sparty Michal Bílek nemohl poslat na hřiště některé zraněné hráče: Kadlec a Sylvestre mají problémy s kolenními vazy, Horvátha trápí stehenní sval a Juna zánět lýtka.

Útočník Marek Kulič se den po přestupu do pražské Sparty prezentoval hattrickem v druhém vzájemném přípravném utkání obou pražských celků. Kulič, který k utkání navíc nastoupil s kapitánskou páskou na ruce, přivedl svůj nový tým k výhře 6:1.

Kuliče čeká zápisné

Nové sparťanské akvizice bylo v duelu proti zjevně nezkušené druhé garnituře Bohemians plné hřiště. Výborně ho doplňoval útočný kolega Miroslav Slepička, který po desetiměsíční zdravotní pauze působil i bez vstřeleného gólu stejně nebezpečně a hrál s velkou chutí.

V brance domácích odchytal celý zápas maďarský třiadvacetiletý talent Zoltán Miski, který je v Praze na týdenních testech z Honvédu Budapešť.

"Stejně jako první zápas jsem spokojen především s tím, že se nikdo další nezranil. Hru jsme měli ve své moci a na rozdíl od dopoledního utkání jsme to dokázali potvrdit i střelecky," liboval si trenér Michal Bílek. Poté také zdůvodnil, proč Kulič hned napoprvé nastoupil s kapitánskou páskou. "To aby hned něco zaplatil do týmové pokladny," prohlásil s úsměvem letenský kouč.

Slavia remizovala s Boleslaví

Nerozhodným výsledkem 2:2 dnes skončil přípravný zápas prvoligových fotbalových týmů Slavie Praha a Mladé Boleslavi. V Praze na Strahově vybojovali slávisté konečnou remízu až v poslední minutě, kdy si Ševinský dal vlastní branku.

V prvním poločase poslali trenéři na trávník zkušenější hráče a hrál se poměrně kvalitní fotbal. Branky ale padaly až po změně stran, kdy oba týmy nastoupily ve výrazně pozměněných sestavách.

Příbram se rozešla s druholigovou Čáslaví nerozhodně

Aktivnější byli v prvním poločase domácí, ale Krajčíkovu dělovku zastavilo břevno a Gaúchovu hlavičku ze čtyř metrů reflexivně vyrazil brankář Miller. Na druhé straně Kozáčik zmařil těsně před přestávkou příležitost Brunclíkovi.

V 64. minutě se uvolnil Matějovský a po jeho přihrávce otevřel skóre Mikolanda, hned po rozehrání překonal Kučeru na druhé straně Necid. Čtvrt hodiny před koncem po nedůslednosti domácí obrany skóroval Mikolanda podruhé, ale konečné slovo měl v poslední minutě po Gecovově centru nešťastnou tečí Ševinský.

Fotbalisté Příbrami remizovali v úterním přípravném utkání s druholigovou Čáslaví 2:2. Čáslav se v duelu proti favoritovi dokonce ujala vedení, ale svěřenci kouče Jiřího Kotrby dokázali v druhé půli díky Huňovi a Otepkovi otočit skóre. V poslední minutě si ale nejzkušenější hráč na hřišti Mácha vstřelil vlastní branku a Příbram tak přišla o těsný náskok.

Petržela utkání nehodnotil

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali v úterním přípravném zápasu na umělé trávě s B-týmem Baníku Ostrava 0:0. Ve vyrovnaném střetnutí si obě mužstva vypracovala pouze několik šancí, ale branka nepadla. Nejblíže ke gólu měl v závěru utkání domácí Onofrej, který z hranice šestnáctky přehodil ostravského brankáře Petra, ale míč těsně minul pravou tyč.

Trenér Petržela nechtěl po utkání hráče hodnotit. "Tyto zápasy pro mě nejsou měřítkem. Chyběli nám klíčoví hráči, proto nechci hodnotit ani výkon mužstva. Jsem rád, že se nikdo nezranil," prohlásil olomoucký kouč.

Gjorevski nastoupil po pěti měsících

Brněnští hráči zvítězili na umělém trávníku v Ivanovicích nad druholigovými Jakubčovicemi 4:1. Po dvou brankách vstřelili Zelenka a Besta.

Hned z prvního útoku se trefil Zelenka a Brňané měli od počátku herní převahu. Tu také v prvním poločase využili k získání tříbrankového náskoku. Na začátku druhé půle pak přidal Besta po rohu střelou pod břevno čtvrtý gól.

Brňané v poslední půlhodině polevili v tempu, Jakubčovice srovnaly v poli krok a dvacet minut před koncem Kunc střelou zblízka zaznamenal jejich jedinou branku. V brněnském týmu nastoupil poprvé po zranění a pětiměsíční přestávce makedonský obránce Gjorevski, který odehrál bez střídání celý zápas.

Žůrek pálil do černého

Tescoma Zlín porazila na umělé trávě v Luhačovicích slovenského mistra z Ružomberku 4:1. Střelecky se v týmu Zlína prosadila dvěma brankami nová posila Libor Žůrek. Zlín měl po většinu zápasu převahu, svého soupeře přehrával přesnějšími kombinacemi. K náporu Zlínu pomohla i Žůrkova rychlá vedoucí branka už v druhé minutě utkání. Ružomberok se po většinu zápasu pouze bránil a spoléhal jen na ojedinělé protiútoky.

Po změně stran přidal třetí branku Zlína Zbožínek. Ružomberok ještě snížil z pokutového kopu, ale vysoké vítězství domácího týmu zpečetil osm minut před koncem čtvrtým gólem Šmahaj.

"Podali jsme velmi dobrý výkon. Hráčům nechyběla chuť, dařila se nám i střelba. Měli jsme i další šance, jistou příležitost neproměnil například v prvním poločase Žůrek," řekl po zápase trenér Zlína Pavel Hoftych.

Most opět nevyhrál

Fotbalisté Mostu se ani na čtvrtý pokus nedočkali v přípravném utkání vítězství. Ve středu prohráli s druholigovým Ústím nad Labem 0:1, když o jedinou branku vítězů se už během prvního poločasu postaral bývalý mostecký hráč Martin Hruška. Most tak ve svém čtvrtém přípravném zápas potřetí prohrál.

Trenéra Zdeňka Ščasného výkon jeho svěřenců vůbec nenadchl. "Nevypracovali jsme si téměř žádné šance, neměli jsme herní kvalitu směrem dopředu. Neustále jsme naráželi do plných a nebyli jsme schopní si s tím poradit," citovaly Ščasného klubové internetové stránky.

Sparta Praha - Bohemians 1905 2:2 (2:1)
Branky: 3. Kolář, 30. Došek - 36. Bálek, 69. Sňozík z pen. Rozhodčí: Paták. Diváci: 200.
Sparta: Grigar - Pospěch, Drobný, Řepka, Mareš - Kolář, Hušek, Kóňa, Matušovič - Došek, Rezek.
Sparta Praha - Bohemians 1905 6:1 (4:1)
Branky: 8., 24. a 90. Kulič, 44. a 85. Šimák, 30. Zabavník - 10. Moravec. Rozhodčí: Ardeleánu. Diváci: 350.
Sparta: Miski - Zabavník, Homola, Kučera, Loučka - Jungr, Kisel, Volešák, Šimák - Slepička, Kulič.
Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:2 (0:0)
Branky: 65. Necid, 90. vlastní Ševinský - 64. a 76. Mikolanda.
Slavia: Kozáčik - J. Vorel (46. Urbánek), Latka, Dosoudil (46. Aračič), Hubáček (68. Vácha) - Krajčík (61. Dočkal), Švec (46. Suchý), L. Jarolím (46. Hrdlička, 63. Gecov), Švento (61. Nedzipi) - Vlček (46. Necid), Gaúcho (46. Janda). Trenér: K. Jarolím.
M. Boleslav: Miller (46. Kučera) - Ševinský, Rajnoch (46. Pecka), Kopic, Palát (46. Nesvadba) - Nečas (46. Holub), Abraham (63. Nečas), Matějovský, Brunclík - Kysela (54. Mikolanda), Pecka (59. Sedláček). Trenér: Uhrin.
Marila Příbram - Čáslav 2:2 (0:1)
Branky: 47. Huňa, 67. Otepka - 17. Brabec, 90. vlastní Mácha. Rozhodčí: Makovička.
Příbram: 1. poločas: Toma - Šmerda, Halama, Sviták, Petřík - Pilík, Vošahlík, Kropík, Tesařík - Řezníček, Polodna. 2. poločas: Paleček - Lesák, Navrátil, Mácha, Petřík - Podrazký, Otepka, Hašek, Eisman - Rilke, Huňa. Trenér: Kotrba.
Sigma Olomouc - Baník Ostrava B 0:0
Olomouc: Vojáček - Škerle, Šedivý, Bodeček, Vepřek - Randa (46. Štěpán), Rýdel (46. Petr), Melinho, Onofrej - M. Hubník (46. V. Schulmeister), Pulkert. Trenér: Petržela.
1.FC Brno - Jakubčovice 4:1 (3:0)
Branky: 1. a 38. Zelenka, 10. a 52. Besta - 70. Kunc. Rozhodčí: Kocián. Diváci: 50.
Brno: Bureš - Nosko, Schuster, Trousil (46. Kuncl), Gjorevski - Besta, Schneider, Partyš, Smutný - Kalouda, Zelenka (46. Vrána). Trenér: Mazura.
Tescoma Zlín - Ružomberok 4:1 (2:0)
Branky: 2. a 30. Žůrek, 65. Zbožínek, 82. Šmahaj - 66. Žofčák z pen.
Zlín: Zlámal - Vidlička, Švach, Zbožínek, Červenka (75. Pazdera) - Dian, Opiela (60. Janíček), Šmahaj, Lukaštík (60. Dujka) - Vyskočil (20. Zapletal), Žůrek (46. Zúbek). Trenér: Hoftych.
Most - Ústí nad Labem 0:1 (0:1)
Most: Belaň - Krejčí, Suchý, Hainault - Jendruščák (46. Rosendo), Andrei (46. Čížek), Macek (46. V. Mendy), Trubila (63. Fleišman) - A. Mendy (46. Jeslínek), Brzezina (46. Štípek), Gašparík (46. Oboya).