Rubriky:

Fotbal

Kubíček může podle soudu na valnou hromadu ČMFS

31. ledna 2007 16:44 - PRAHA

Podle předběžného opatření obvodního soudu pro Prahu 1 se druhý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Jiří Kubíček může zúčastnit valné hromady, která se uskuteční v Top hotelu v Praze na Chodově v sobotu 3. února. Olomoucký funkcionář, jemuž disciplinární komise ČMFS loni v květnu zakázala na 22 měsíců výkon všech svazových funkcí, ve středu ukázal rozhodnutí soudu novinářům.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

ČMFS dosud soudní verdikt neobdržel a podle svého prohlášení o dalším postupu rozhodne, až jej po doručení vyhodnotí právníci. V textu zaslaném médiím nicméně ČMFS varoval, že Kubíčkova aktivita může mít dalekosáhlé následky v podobě sankcí ze strany UEFA a FIFA. "Zásadně odmítají vměšovaní státu a jeho orgánů do chodu fotbalových svazů. Doplatit na to tak mohou naše reprezentační výběry i kluby," uvedl svaz v prohlášení.

Kubíček, který vedení svazu už dlouho ostře kritizuje, neměl být na jednání vpuštěn. Bránit mu v tom podle něj měli hlavně bývalí kolegové z výkonného výboru. "Kdyby teď valná hromada odsouhlasila mé nevpuštění, nebo mě vyvedli bodyguardi, tak by bylo jednání neplatné," řekl na tiskové konferenci v Praze. Valná hromada by prý pro jeho vyloučení z jednání musela odhlasovat změnu stanov.

O nevpuštění Kubíčka rozhodl výkonný výbor

ČMFS sdělil, že úmysl nevpustit Kubíčka na jednání je usnesením výkonného výboru, které má zamezit účasti osob, jež jsou disciplinárně potrestány zákazem výkonu funkcí v ČMFS. "ČMFS chtěl zcela logicky zamezit potrestaným osobám, aby rozhodovali na valné hromadě o tak závažných věcech, jako je novelizace stanov nebo rozdělování finančních prostředků," píše se v prohlášení.

Kubíček si je jistý, že jeho trest je v rozporu s normami. "Jsem přesvědčen, že disciplinární komise mě ani neměla možnost potrestat. Proti členovi výkonného výboru to neumožňují stanovy fotbalového svazu," pokračoval Kubíček a shrnul, co nejvíc svazovému vedení vyčítá.

"Dosud mi nikdo nepředložil vyúčtování příjmů z mistrovství Evropy 2004, v pořádku nebyl ani prodej svazové budovy v pražské Kozí ulici. Neexistuje kontrola nad svazovou marketingovou organizací STES, protože členové výkonného výboru nedostávají výsledky jejího hospodaření," tvrdí dlouholetý funkcionář.

Košťál chce být podle Kubíčka vládcem

Na to svaz reagoval prohlášením, že došlo k pravomocnému rozhodnutí Policie ČR a státního zastupitelství o Kubíčkově trestním oznámení, které podal na ČMFS kvůli údajnému chybnému hospodaření. Oba orgány je podle svazu na základě šetření odložily jako neopodstatněné.

Nesouhlasí ani se zavedením dvouletého cyklu pořádání valných hromad, který podle jeho mínění znemožňuje kontrolu výkonného výboru. "Nechat si stadion, řídit reprezentaci, personální obsazení sekretariátu, obsazení komisí, připravit odstranění dvoukomorového systému a zlikvidovat Kubíčka," to jsou podle jeho slov plány jeho největšího oponenta, místopředsedy ČMFS Vlastimila Košťála.

Kubíček se však pustil i do předsedy Pavla Mokrého, jehož ještě loni při volbách vehementně podporoval. "Proč odmítá předložit své lustrační osvědčení? Bez komentáře. Já jsem ho totiž viděl...," zaútočil na šéfa svazu.

Již dříve kritizoval také předsedu disciplinární komise Alexandra Károlyiho i předsedu odvolací a revizní komise Jiřího Volného. "Na valné hromadě se pokusí svými návrhy na změny stanov přesunout mnohem vyšší moc do rukou výkonného výboru a umožnit účelově změny v jeho složení," dodal Kubíček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Premier League
dnes 16:00 Arsenal - Newcastle Arsenal - Newcastle
dnes 16:00 Brighton - Burnley Brighton - Burnley
dnes 16:00 Chelsea - Southampton Chelsea - Southampton
dnes 16:00 Stoke - West Ham Stoke - West Ham
dnes 16:00 Watford - Huddersfield Watford - Huddersfield
dnes 18:30 Manchester City - Tottenham Manchester City - Tottenham
zítra 15:15 West Bromwich - Manchester Utd. West Bromwich - Manchester Utd.
zítra 17:30 Bournemouth - Liverpool Bournemouth - Liverpool
La Liga
Včera 16. kolo Sevilla - Levante Sevilla - Levante 0:0
dnes 16:15 Bilbao - R. Sociedad Bilbao - R. Sociedad
dnes 18:30 Eibar - Valencie Eibar - Valencie
dnes 20:45 Atlético - Alavés Atlético - Alavés
zítra 12:00 Girona - Getafe Girona - Getafe
zítra 16:15 Vigo - Villarreal Vigo - Villarreal
zítra 17:00 Leganés - Real Madrid Leganés - Real Madrid
zítra 18:30 Las Palmas - Espaňol Las Palmas - Espaňol
zítra 20:45 Barcelona - La Coruňa Barcelona - La Coruňa
Bundesliga
Včera 17. kolo Mönchengladbach - Hamburk Mönchengladbach - Hamburk 3:1
dnes 15:30 Augsburg - Freiburg Augsburg - Freiburg
dnes 15:30 Brémy - Mohuč Brémy - Mohuč
dnes 15:30 Frankfurt - Schalke Frankfurt - Schalke
dnes 15:30 Köln - Wolfsburg Köln - Wolfsburg
dnes 15:30 Stuttgart - Bayern Stuttgart - Bayern
dnes 18:30 Dortmund - Hoffenheim Dortmund - Hoffenheim
zítra 15:30 Hannover - Leverkusen Hannover - Leverkusen
zítra 18:00 Lipsko - Hertha Lipsko - Hertha
Serie A
dnes 18:00 FC Turín - Neapol FC Turín - Neapol
dnes 20:45 AS Řím - Cagliari AS Řím - Cagliari
zítra 12:30 Hellas Verona - AC Milán Hellas Verona - AC Milán
zítra 15:00 Boloňa - Juventus Boloňa - Juventus
zítra 15:00 Crotone - Chievo Crotone - Chievo
zítra 15:00 Fiorentina - Janov Fiorentina - Janov
zítra 15:00 Sampdoria - Sassuolo Sampdoria - Sassuolo
zítra 18:00 Benevento - SPAL Benevento - SPAL
zítra 20:45 Atalanta - Lazio Řím Atalanta - Lazio Řím