Rubriky:

Fotbal

Kubíček může podle soudu na valnou hromadu ČMFS

31. ledna 2007 16:44 - PRAHA

Podle předběžného opatření obvodního soudu pro Prahu 1 se druhý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Jiří Kubíček může zúčastnit valné hromady, která se uskuteční v Top hotelu v Praze na Chodově v sobotu 3. února. Olomoucký funkcionář, jemuž disciplinární komise ČMFS loni v květnu zakázala na 22 měsíců výkon všech svazových funkcí, ve středu ukázal rozhodnutí soudu novinářům.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

ČMFS dosud soudní verdikt neobdržel a podle svého prohlášení o dalším postupu rozhodne, až jej po doručení vyhodnotí právníci. V textu zaslaném médiím nicméně ČMFS varoval, že Kubíčkova aktivita může mít dalekosáhlé následky v podobě sankcí ze strany UEFA a FIFA. "Zásadně odmítají vměšovaní státu a jeho orgánů do chodu fotbalových svazů. Doplatit na to tak mohou naše reprezentační výběry i kluby," uvedl svaz v prohlášení.

Kubíček, který vedení svazu už dlouho ostře kritizuje, neměl být na jednání vpuštěn. Bránit mu v tom podle něj měli hlavně bývalí kolegové z výkonného výboru. "Kdyby teď valná hromada odsouhlasila mé nevpuštění, nebo mě vyvedli bodyguardi, tak by bylo jednání neplatné," řekl na tiskové konferenci v Praze. Valná hromada by prý pro jeho vyloučení z jednání musela odhlasovat změnu stanov.

O nevpuštění Kubíčka rozhodl výkonný výbor

ČMFS sdělil, že úmysl nevpustit Kubíčka na jednání je usnesením výkonného výboru, které má zamezit účasti osob, jež jsou disciplinárně potrestány zákazem výkonu funkcí v ČMFS. "ČMFS chtěl zcela logicky zamezit potrestaným osobám, aby rozhodovali na valné hromadě o tak závažných věcech, jako je novelizace stanov nebo rozdělování finančních prostředků," píše se v prohlášení.

Kubíček si je jistý, že jeho trest je v rozporu s normami. "Jsem přesvědčen, že disciplinární komise mě ani neměla možnost potrestat. Proti členovi výkonného výboru to neumožňují stanovy fotbalového svazu," pokračoval Kubíček a shrnul, co nejvíc svazovému vedení vyčítá.

"Dosud mi nikdo nepředložil vyúčtování příjmů z mistrovství Evropy 2004, v pořádku nebyl ani prodej svazové budovy v pražské Kozí ulici. Neexistuje kontrola nad svazovou marketingovou organizací STES, protože členové výkonného výboru nedostávají výsledky jejího hospodaření," tvrdí dlouholetý funkcionář.

Košťál chce být podle Kubíčka vládcem

Na to svaz reagoval prohlášením, že došlo k pravomocnému rozhodnutí Policie ČR a státního zastupitelství o Kubíčkově trestním oznámení, které podal na ČMFS kvůli údajnému chybnému hospodaření. Oba orgány je podle svazu na základě šetření odložily jako neopodstatněné.

Nesouhlasí ani se zavedením dvouletého cyklu pořádání valných hromad, který podle jeho mínění znemožňuje kontrolu výkonného výboru. "Nechat si stadion, řídit reprezentaci, personální obsazení sekretariátu, obsazení komisí, připravit odstranění dvoukomorového systému a zlikvidovat Kubíčka," to jsou podle jeho slov plány jeho největšího oponenta, místopředsedy ČMFS Vlastimila Košťála.

Kubíček se však pustil i do předsedy Pavla Mokrého, jehož ještě loni při volbách vehementně podporoval. "Proč odmítá předložit své lustrační osvědčení? Bez komentáře. Já jsem ho totiž viděl...," zaútočil na šéfa svazu.

Již dříve kritizoval také předsedu disciplinární komise Alexandra Károlyiho i předsedu odvolací a revizní komise Jiřího Volného. "Na valné hromadě se pokusí svými návrhy na změny stanov přesunout mnohem vyšší moc do rukou výkonného výboru a umožnit účelově změny v jeho složení," dodal Kubíček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal