Plzneň porazila v Tipsport Cupu Blšany, Liberec poprvé vyhrál

MOST/HRADEC KRÁLOVÉ

Viktoria Plzeň vyhrála i ve svém druhém utkání v mostecké skupině C zimního turnaje Tipsport Cup. Ve středu odpoledne porazila brankou Ference Rótha druholigové Blšany. Fotbalisté mistrovského Liberce získali v Tipsport Cup první tři body. Ve svém druhém utkání ve skupině B v Mladé Boleslavi zdolali druholigový Hradec Králové 2:0.

Ilustrační fotografie

Kouč Plzně Stanislav Levý poslal do každého z poločasů dost odlišné jedenáctky, jimž kryl po celých devadesát minut záda brankář Lukáš Krbeček. Rozhodující branka padla v 17. minutě, kdy zafungovala spolupráce dvou zimních posil Viktorie a bývalých spoluhráčů ze Slovácka. Útočník Pavel Malcharek našel přihrávkou volného Rótha a ten zajistil západočeskému celku tři body.

Podle Levého se na výkonu plzeňských hráčů podepsala únava z přípravy. "Utkání přeci jen nemělo takové kvality jako to sobotní proti Mostu. Na hráčích se projevil náročný program posledních dnů. Přesto mám z utkání spousty poznatků, které mohu dále využít. Třeba mladíci z juniorky nezklamali," uvedl Levý.

Na druhém místě tabulky nyní Západočeši ztrácejí na vedoucí Teplice jediný bod. Právě jejich sobotní vzájemný souboj zřejmě rozhodne o postupujícím do semifinále turnaje v pražském Edenu.

Liberec nebyl lepší

Ve vyrovnaném utkání se spoustou příležitostí na obou stranách se prosadil pouze favorizovaný prvoligový celek, jehož branku naopak skvěle bránil Uvarenko. Už ve 14. minutě otevřel skóre Sales, druhý gól přidal až několik sekund před koncem Hodúr, který chvíli předtím neproměnil pokutový kop.

"Byl to další herní test, do kterého jsme nastoupili z plné fyzické přípravy. Po celý průběh zápasu nám byl Hradec víc než vyrovnaným soupeřem," řekl liberecký kouč Vítězslav Lavička.

Chmel Blšany - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 17. Róth. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 70.
Plzeň: I. poločas: L. Krbeček - Procházka, Zakopal, Knakal, Šíma - Petržela, Trapp, Valášek, Róth - Malcharek, Fillo.
II. poločas: L. Krbeček - Javorský, Procházka, Knakal, Smola - Petržela, Rada, Manowetz, Róth - Malcharek, Smejkal. Trenér: Levý.