Fotbal

Plzneň porazila v Tipsport Cupu Blšany, Liberec poprvé vyhrál

31. ledna 2007 17:11 - MOST/HRADEC KRÁLOVÉ

Viktoria Plzeň vyhrála i ve svém druhém utkání v mostecké skupině C zimního turnaje Tipsport Cup. Ve středu odpoledne porazila brankou Ference Rótha druholigové Blšany. Fotbalisté mistrovského Liberce získali v Tipsport Cup první tři body. Ve svém druhém utkání ve skupině B v Mladé Boleslavi zdolali druholigový Hradec Králové 2:0.

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Kouč Plzně Stanislav Levý poslal do každého z poločasů dost odlišné jedenáctky, jimž kryl po celých devadesát minut záda brankář Lukáš Krbeček. Rozhodující branka padla v 17. minutě, kdy zafungovala spolupráce dvou zimních posil Viktorie a bývalých spoluhráčů ze Slovácka. Útočník Pavel Malcharek našel přihrávkou volného Rótha a ten zajistil západočeskému celku tři body.

Podle Levého se na výkonu plzeňských hráčů podepsala únava z přípravy. "Utkání přeci jen nemělo takové kvality jako to sobotní proti Mostu. Na hráčích se projevil náročný program posledních dnů. Přesto mám z utkání spousty poznatků, které mohu dále využít. Třeba mladíci z juniorky nezklamali," uvedl Levý.

Na druhém místě tabulky nyní Západočeši ztrácejí na vedoucí Teplice jediný bod. Právě jejich sobotní vzájemný souboj zřejmě rozhodne o postupujícím do semifinále turnaje v pražském Edenu.

Liberec nebyl lepší

Ve vyrovnaném utkání se spoustou příležitostí na obou stranách se prosadil pouze favorizovaný prvoligový celek, jehož branku naopak skvěle bránil Uvarenko. Už ve 14. minutě otevřel skóre Sales, druhý gól přidal až několik sekund před koncem Hodúr, který chvíli předtím neproměnil pokutový kop.

"Byl to další herní test, do kterého jsme nastoupili z plné fyzické přípravy. Po celý průběh zápasu nám byl Hradec víc než vyrovnaným soupeřem," řekl liberecký kouč Vítězslav Lavička.

Chmel Blšany - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 17. Róth. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 70.
Plzeň: I. poločas: L. Krbeček - Procházka, Zakopal, Knakal, Šíma - Petržela, Trapp, Valášek, Róth - Malcharek, Fillo.
II. poločas: L. Krbeček - Javorský, Procházka, Knakal, Smola - Petržela, Rada, Manowetz, Róth - Malcharek, Smejkal. Trenér: Levý.

Hradec Králové - Liberec 0:2 (0:1)
Branky: 14. Sales, 90. Hodúr. Rozhodčí: Douda. Diváci: 150.
Liberec: Uvarenko - Šinglár, Polák, Brezinský, Janů - Dohnálek, Bílek, Vlasko, Ančic - Sales (71. Hodúr), Holenda. Trenér: Lavička.

Premier League
Včera 16. kolo Manchester Utd. - Manchester City Manchester Utd. - Manchester City 1:2
Včera 16. kolo Liverpool - Everton Liverpool - Everton 1:1
Včera 16. kolo Southampton - Arsenal Southampton - Arsenal 1:1
9.12.2017 16. kolo Newcastle - Leicester Newcastle - Leicester 2:3
9.12.2017 16. kolo Tottenham - Stoke Tottenham - Stoke 5:1
9.12.2017 16. kolo Swansea - West Bromwich Swansea - West Bromwich 1:0
9.12.2017 16. kolo Huddersfield - Brighton Huddersfield - Brighton 2:0
9.12.2017 16. kolo Crystal Palace - Bournemouth Crystal Palace - Bournemouth 2:2
9.12.2017 16. kolo Burnley - Watford Burnley - Watford 1:0
9.12.2017 16. kolo West Ham - Chelsea West Ham - Chelsea 1:0