Boleslav a Bohemians jsou v semifinále Tipsport Cupu

Fotbalisté Mladé Boleslavi a Bohemians 1905 jsou po Slovácku dalšími semifinalisty zimního přípravného turnaje Tisport Cup. O postupu Bohemians rozhodla prohra Viktorie Žižkov 2:4 od Českých Budějovic v Praze Edenu. Boleslav si vítězství ve své skupině zajistila těsnou výhrou nad Jihlavou.

Ilustrační foto.

Vstup do souboje vyšel podstatně lépe Jihočechům a v 11. minutě nádherně propálil Gruber z voleje žižkovského gólmana Hrušku. Za šest minut bylo srovnáno poté, co Kušnír přešel přes Pravdu a z úhlu překonal slovenského brankáře Muchu, kterého České Budějovice zkoušejí. Ve 21. minutě ale agilní Gruber unikl po křídle a jeho centr si do vlastní sítě srazil nešťastně Kučera. Ještě do přestávky zvýšil po rohu Adamce Peroutka.

Hned v úvodu druhého poločasu se trefil i druhý českobudějovický stoper Homoláč, ale poté iniciativu převzal druholigový soupeř. Výsledkem jeho tlaku byl faul Muchy a Šťastný dal z penalty už po necelé hodině hry výsledku konečnou podobu.

"Škoda, že od stavu 4:1 naši hráči přestali hrát," zhodnotil souboj asistent českobudějovického trenéra Jiří Jurásek. Jeho tým nastoupil od začátku takřka v nejsilnějším složení, jen bez zraněných Pivoňky a Černého. Nehrál ani Poborský. "V úvodu přípravy potřeboval dohnat tréninkové manko, ale na umělé trávě hraje nerad, proto nenastoupil," vysvětlil Jurásek.

Docela spokojený byl s výkonem brankáře Muchy, který je v Dynamu na testech z Plzně a je jedním z adeptů na zacelení mezery po nečekaném odchodu Filipka do Iraklisu Soluň. "Pořád je to ale otevřená otázka," řekl Jurásek. Vedení mužstva podle něj usiluje ještě o prodloužení hostování Volešáka ze Sparty.

Viktoria Žižkov - Dynamo Č. Budějovice 2:4 (1:3)
Branky: 17. Kušnír, 58. Šťastný z pen. - 11. Gruber, 21. vlastní Kučera, 26. Peroutka, 47. Homoláč. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 300.
Č. Budějovice: Mucha - Kladrubský (46. Leština), Peroutka (52. Bureš), Homoláč, Pravda (46. Žižka) - Gruber, Skála (46. Hrbáč), Adamec, Plocek (46. Dvořák) - Táborský (81. Tischer), Mrkvička. Trenér: Cipro.
Tabulka skupiny A:
1.Bohemians33005:19
2.Slavia32019:56
3.Č. Budějovice41126:64
4.Příbram20110:21
5.Žižkov20023:90

Fotbalisté Mladé Boleslavi mají jisté vítězství ve skupině B, kterou pořádají. Bodově se na Středočechy může dotáhnout jedině Liberec, se kterým mají ale lepší vzájemnou bilanci, neboť Boleslav mistrovský celek porazila 2:0.

Vyrovnaný zápas rozhodl až v 71. minutě Tomáš Brezinský. Jihlavským obráncům předtím zamotal hlavy Rolko a domácí obránce překonal do té doby výborně chytajícího Tulise. Vyrovnání pak odmítl zkušený jihlavský stoper Kadlec, který v předposlední minutě neproměnil penaltu. Střelu k levé tyči mu gólman Šeda vystihl a uhájil čisté konto.

Boleslavský kouč Dušan Uhrin využil poslední utkání v základní skupině k vyzkoušení řady mladíků. "Utkání to bylo vyrovnané a jsem spokojený, že jsme vyhráli, i když jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě," řekl. Trenér Jihlavy Milan Bokša si i přes prohru pochvaloval, že vystřídal všech sedmnáct hráčů, které měl k dispozici. "Prohra mě mrzí stejně jako to, že jsme nedali ani jeden gól proti kombinované boleslavské sestavě," řekl Bokša.

FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 71. T. Brezinský. Rozhodčí: Douda. Diváků: 300.
Sestava Mladé Boleslavi: Šeda - Krátký, T. Brezinský, Rolko, Nesvadba (46. Pára) - Dittrich, Nečas, Palát (46. Brunclík), Fabián - Mikolanda (46. Kysela), Sedláček (46. Vajgl). Trenér: Uhrin.