Slavia zakončila Tipsport Cup vysokou výhrou nad Příbramí

PRAHA/JABLONEC

Výrazným vítězstvím 4:0 nad Marilou Příbram zakončili v sobotu fotbalisté Slavie Praha své účinkování v zimním turnaji Tipsport Cup. O tom, že slávisté skupinu A nevyhrají, se rozhodlo již dříve, postup do semifinále desátého ročníku si zajistili hráči Bohemians 1905.

Fotbalisté pražské Slavie

Půl hodiny byl zápas na umělé trávě v Edenu vyrovnaný, poté otevřel skóre z penalty Hrdlička. Po Krajčíkově centru prošel míč až k Nedzipimu, ten se snažil uvolnit, ale Šmerda jej podrazil a rozhodčí Příhoda nařídil pokutový kop. Do druhého poločasu pak udělali trenéři řadu změn a více to prospělo Slavii.

V 50. minutě poslal trestný kop do příbramského vápna Urbánek a Lesák si v tísni srazil míč do vlastní sítě. Další gól přidal po střele Nedzipiho, kterou Paleček vyrazil, opakovanou ranou Janda. Snížit mohl Řezníček, ale sólo na gólmana Vorla nezakončil ani střelou a naopak Gaúcho v poslední minutě završil příbramský debakl.

Slávistický kouč Karel Jarolím byl spokojen nejen s vysokou výhrou. "Prosadili jsme se střelecky, neinkasovali a radost mám i z toho, že byly z naší strany vidět i fotbalové věci," řekl novinářům Jarolím.

Pochvalu si od něj vysloužil dvacetiletý Makedonec Armend Nedzipi. "Naskočil do plné přípravy, ale předpoklady ukázal, rozhodně je šikovný. Ukázal, že by stálo za to s ním pracovat," uvedl slávistický kouč. Stál by i o příbramského Otepku. "Udělali jsme Příbrami nabídku, zatím ji ale neakceptovali," dodal Jarolím.

O Otepkově odchodu ale nechce trenér Marily Jiří Kotrba ani slyšet. "Neumím si náš celek bez tohoto zkušeného hráče představit. Naše defenziva stojí na hliněných nohou. Potřebujeme stopera a také to, aby se Lesák po zranění rozběhal," konstatoval příbramský kouč. "Zahřál jsem se až nyní u čaje, při zápase z naší hry určitě ne," dodal.

"Je těžké uspět proti Slavii, když dostaneme gól z penalty a druhý si dáme sami. Po střídání již tam z naší strany taková kvalita nebyla," dodal Kotrba. Počítá s tím, že v kádru zůstane Šmerda z Mladé Boleslavi a během měsíce do zahájení ligy ještě tým někdo posílí.

Slavia sehraje další přípravný zápas v sobotu 10. února od 11:00 s Jabloncem, Příbram nastoupí ve středu 7. února od 14:30 v rámci Tipsport Cupu proti Viktorii Žižkov.

Tipsport Cup - skupina A
Slavia Praha - Marila Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 32. Hrdlička z pen., 50. vlastní Lesák, 65. Gecov, 90. Gaúcho. Rozhodčí: Příhoda. ŽK: Kropík (Příbram). Diváci: 300.
Slavia: M. Vorel - J. Vorel (46. Hubáček), Dosoudil (46. Latka), Aračič, Urbánek - Krajčík (62. Gecov), Suchý (46. L. Jarolím), Hrdlička (46. Švec), Nedzipi - Necid (46. Gaúcho), Janda.
Příbram: Paleček - Šmerda, Navrátil, Mácha, Penner (39. Lesák) - Vošahlík (46. Podrazský), Hašek (46. Kropík), Otepka, Tesařík (46. Eismann) - Huňa (54. Řezníček), Rilke (62. Pilík).

Severočeské derby vyhrál Liberec

Fotbalisté Liberce porazili v dnešním utkání Jablonec 2:0. Obě branky padly v rychlém sledu krátce po změně stran, po obránci Liškovi skóroval o minutu později Hodúr z penalty.

V prvním poločase nejvíce proháněli jabloneckou obranu Nezmar s Papouškem, ale ani jeden z nich se za silného větru střelecky neprosadil. Libereckou branku poprvé ohrozil hlavičkující Fukal až pět minut před přestávkou, ale těsně minul.

Začátek druhého poločasu pak vyšel mnohem lépe Liberci a Slovan ve dvou minutách rozhodl utkání. V 54. minutě utekl jablonecké obraně Liška a s jistotou přehodil brankáře Boboka, hned nato zvýraznil liberecké vedení Hodúr z penalty, nařízené za sražení Nezmara. V samém závěru pak mohl výsledek zkorigovat Smíšek, ale míč z jeho kopačky skončil jen na břevně.

Trenéři se shodli, že utkání bylo velmi vyrovnané. "Prohráli jsme ho v jedné minutě po chybách v defenzivě. Tak zkušený tým, jakým Liberec je, už vedení nepustil," řekl jablonecký kouč Petr Rada. "V utkání bylo plno agresivních soubojů, ale bez zákeřností," poznamenal liberecký Vítězslav Lavička.

Jablonec - Liberec 0:2 (0:0)
Branky: 54. Liška, 55. Hodúr z pen. Rozhodčí: Jiřík - Douda, Drábek. Diváci: 60.
Jablonec: Bobok - Laciga, Fukal, Eliáš, Flachbart (58. Kordula) - Baranek (67. Peškář), Jindřišek, Klapka (20. Valenta), Weber (55. Hloušek) - Svátek, Smíšek.
Liberec: Bolek - Matula, Brezinský, Košťál, Liška - Papoušek (46. Dohnálek), Bílek, Hodúr (74. Ančic), Pudil - Nezmar, Holenda (46. Sales).

Teplice po výhře nad Plzní doplnily semifinalisty

Fotbalisté Teplic se stali čtvrtými semifinalisty zimního přípravného turnaje Tipsport Cup. Severočeši si dnes pojistili postup z mostecké základní skupiny C, když porazili Plzeň 1:0 po úspěšné penaltové trefě Doležala z 67. minuty. Teplice tak skupinu zakončily s bilancí tří výher a jedné remízy. Už dříve si semifinálovou účast zajistily týmy Slovácka, Mladé Boleslavi a Bohemians 1905.

Bojovné a tvrdé utkání záhy skončilo pro plzeňského obránce Šímu, který v 31. minutě uviděl za ostrý skluz na teplického Verbíře druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Od té chvíle měly Teplice výraznou územní převahu, ale proti důrazné obraně se dlouho nemohly prosadit.

Rozhodnutí přinesla až 67. minuta, kdy plzeňský Zakopal srazil v šestnáctce Džeka a z nařízené penalty poslal Teplice do vedení Doležal. V nervózním závěru utkání už Severočeši výhru a postup uhájili.

"Jsem rád, že jsme toto utkání dovedli k vítězství, možná ještě důležitější ale je to, že se nikdo nezranil," řekl teplický trenér Jiří Bartl. "Bylo to velmi tvrdé, a tak jsem hráče o poločase nabádal ke kombinační hře. Postup pro nás znamená hodně, Tipsport Cup je vlastně náhražkou ligové zátěže," dodal.

Skupina C
FK Teplice - FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 67. Doležal z pen. Rozhodčí: Franěk. ČK: 31. Šíma (Plzeň). ŽK: Jirsák, Lukáš - Zakopal, Šíma. Diváci: 180.
Teplice: Slavík (46. Poštulka) - Kaufman, Krmaš, Klein (46. Lukáš), Merzič (46. Štohanzl) - Verbíř (46. Doležal), Benát, Sabou, Jirsák - Fenin (46. Džeko), Dort (67. Ohněník). Trenér: Bartl.
Plzeň: Ilizi - Limberský, Müller (46. P. Knakal), Smejkal (46. Zakopal), Šíma - Borek (67. Trapp), Jarolím (46. Petržela), Rada, Róth (46. Malcharek) - Malár, Fillo. Trenér: Levý.