Rubriky:

Fotbal

Podle Blattera bude MS v roce 2018 v Severní Americe

28. února 2007 16:14 - LONDÝN

Podle šéfa mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera se bude mistrovství světa 2018 konat v Severní Americe, nebo Asii. O pořadatelství se už dříve přihlásily Spojené státy, Čína a Austrálie. Podle všeho tak bude mít smůlu Anglie, která naposledy hostila mistrovství v roce 1966.

Blatter ve středu při návštěvě Británie reagoval na spekulace, podle kterých by měl být prestižní turnaj pořádán v Evropě. "Chápu, jak moc celá Anglie včetně politiků a fanoušků stojí o pořádání mistrovství, ale pokud zůstane stávající systém střídání kontinentů, je na řadě Severní Amerika a nelze pominout ani velký zájem Číny," citovala šéfa FIFA agentura Reuters.

Naděje Anglie na pořádání šampionátu vycházely z návrhu bývalého nejvyššího muže evropské fotbalové asociace UEFA Lennarta Johanssona, který chtěl docílit toho, aby každé třetí mistrovství bylo v Evropě.

Podle Blattera bude hodně záležet na tom, kdo dostane pořadatelství šampionátu v roce 2014. Největším favoritem je Brazílie, ale silně jí konkuruje Čína.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal