Manchester v Anglickém poháru jen remizoval s Middlesbrough

LONDÝN

Vedoucí celek anglické fotbalové ligy Manchester United si bude muset vybojovat postup přes Middlesbrough do semifinále Anglického poháru až v odvetě. V sobotním čtvrtfinále totiž jen remizoval 2:2, když remízu musel zachraňovat Ronaldo střelou z pokutového kopu.

Momentka Henrika Larssona během jeho posledního zápasu v dresu Manchesteru.

Domácí se snažili favorita zaskočit a od prvních minut hráli nátlakovou hru. Své šance však nevyužili, a tak udeřilo na druhé straně. Kanonýr Rooney dostal až moc prostoru a ranou z hranice pokutového území otevřel skóre. Pak Manchester naprosto ovládl hřiště, ale nezvládl nastavení první půle. Po závaru před brankou a nedorozumění v obraně se z otočky prosadil Cottermole a vyrovnal.

Zaskočený Manchester zaspal i úvod druhého poločasu, když si hned po pár sekundách naskočil na roh kapitán domácích Boateng a hlavou poslal Middlesbrough do vedení. To vydrželo do 68. minuty, kdy právě Boateng nešťastně fauloval a Ronaldo z penalty srovnal a vynutil si opakované utkání, které se bude hrát na hřišti Manchesteru.

FA Cup - čtvrtfinále:
Middlesbrough - Manchester United 2:2 ( 44. Cottermole, 47.Boateng - 23. Rooney, 68. Ronaldo z penalty).