Rubriky:

Fotbal

Brno chystá stavbu fotbalové arény pro třicet tisíc diváků

19. března 2007 13:44 - BRNO

Na brněnském magistrátu se začnou chystat dokumenty potřebné ke stavbě nového fotbalového stadiónu. Náměstkyně primátora Barbora Javorová (KDU-ČSL) má zajistit zpracování takzvaného technicko-ekonomického zadání. Novinářům to v pondělí řekl primátor Roman Onderka (ČSSD). Aréna pro 30.000 diváků se má stavět za parkem Lužánky na místě torza fotbalového stadiónu, na němž brněnská Zbrojovka vybojovala v roce 1978 titul ligového mistra.

 

Sport.cz

Náklady na stavbu fotbalového stadiónu se odhadují na 1,2 až 1,5 miliardy korun. Primátor řekl, že aréna by měla stát v roce 2011. Předseda ČSSD Jiří Paroubek dnes k záměru vedení Brna uvedl, že náklady na přeložky sítí a stavbu potřebné infrastruktury stadionu by měl platit stát. Paroubek o tom chce jednat s předsedou rozpočtového výboru a ministrem financí. V případě, že by se v Česku uskutečnila olympiáda, by se na novém brněnském stadiónu patrně odehrála část fotbalového turnaje.

Kvalitní sportoviště postrádají v Brně i hokejisté. Víceúčelová hala pro hokej, basketbal a další sporty by se podle primátora měla nejspíš stavět v katastru Brna-Starého Lískovce nedaleko budovaného kampusu Masarykovy univerzity. Stavbu haly by podle Onderky platili převážně soukromí investoři a z rozpočtu Brna by se hradila stavba infrastruktury.

Třetím sportovištěm, s jehož stavbou vedení Brna počítá, je moderní cyklistický ovál. Velodrom v areálu brněnského výstaviště je zastaralý a ve špatném technickém stavu. Podle primátora je proto třeba vystavět ovál nový, a když už vznikne, měl by vedle dráhové cyklistiky v jeho areálu vzniknout prostor i pro další sportovce, například freestylové cyklisty nebo inline bruslaře. "Myslím, že mladí by to v Brně ocenili," uvedl Onderka.

Vhodné pozemky pro stavbu areálu pro cyklisty mají nyní vytipovat magistrátní úředníci. Jednou z možností je využít volné pozemky v městské části Brno-jih u nového baseballového stadiónu. Ovál by zároveň měl být využit, pokud se v Česku uskuteční olympijské hry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal