Rubriky:

Fotbal

Zidane si poprvé od ukončení kariéry zahrál fotbal

20. března 2007 10:33 - MARSEILLE

Bývalý nejlepší hráč světa Francouz Zinédine Zidane se poprvé po loňském ukončení kariéry vrátil na fotbalový trávník. V pondělí večer nastoupil v charitativním utkání na marseilleském stadiónu Stade Velodrome proti výběru brazilského kanonýra Ronalda.

 

REUTERS/Jean-Paul Pelissier

Zidane i Ronaldo jsou oba vyslanci dobré vůle Organizace spojených národů a výtěžek ze zápasu byl věnován na konto jejího programu na boj proti chudobě. "Chceme dát všem jasnou zprávu. Ať jste kdokoliv a děláte cokoliv, máte možnost udělat ze světa lepší místo," citovala Zidana agentura Reuters.

Zápas nakonec vyhrál výběr francouzského záložníka 6:2. Zatímco kanonýr AC Milán Ronaldo se neprosadil, Zidane se alespoň přihrávkou podepsal pod gól francouzského komika Djamela Debbouzze.

Francouzská hvězda, jejíž smutnou tečkou za kariérou bylo vyloučení ve finále loňského mistrovství světa za úder hlavou do hrudníku Marka Materazziho, se mohl fanouškům představit i v nedávném exhibičním utkání na Old Trafford. Zidane však pozvání do výběru Evropy, který hrál s Manchesterem United při příležitosti padesátileté účasti klubu v evropských pohárech, odmítl.

V nejbližší době čeká držitele Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy z roku 1998 také futsalový turnaj v pařížské hale Bercy. Zidane by měl spolu s dalšími hvězdami, jakými jsou Jean-Pierre Papin, či Brazilci Leonardo a Raí, při pětihodinové exhibici pomoci s propagací ve Francii ne příliš populárního sportu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal