Rozehnal s Newcastlem porazil v přípravě Nedvěda s Grygerou

NEWCASTLE

Český fotbalista Pavel Nedvěd v roli kapitána Juventusu spolu s reprezentačním obráncem Zdeňkem Grygerou nestačili v přípravném utkání na Newcastle United v sestavě s dalším bekem národního týmu Davidem Rozehnalem. Anglický celek na domácím stadionu porazil turínský klub 2:0 po gólech Alberta Luqueho a Andyho Carrola.

Nedvěd, který začátkem července ukončil spekulace o konci kariéry a prodloužil s Juventusem o rok smlouvu, nastoupil k utkání v St. James Parku s kapitánskou páskou a v 77. minutě spálil největší šanci Juventusu, když dostal zcela osamocený ve vápně Newcastlu míč a vysoko přestřelil. Stejně jako on odehrál i Grygera celý zápas.

Naopak Rozehnal strávil v obraně Newcastlu jen první poločas, pak ho vystřídal David Edgar. "Měl jsem příležitost hrát s Nedvědem, ale nikdy proti němu. Je dobře, že ještě neukončil kariéru," řekl britskému deníku Sunderland Echo Rozehnal. "Pro mě je to jeden z nejlepších fotbalistů na světě a skvělý kapitán," dodal sedmadvacetiletý obránce.